Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Pula, dovolená s plnou parádou

Městečko Pula leží na jihu Sardinie, jenom kousek od vísky Santu Perdu a jiného vyhlášeného letoviska Santa Margherita di Pula a zhruba 2 kilometry od břehů Tyrhénského moře. V těchto místech do něj ústí říčka Rio Lilloni, obtékající obec ze severovýchodu. Směrem do vnitrozemí se zvedá jižní část pohoří Iglesiente s vrcholy Punta Sa Cresia (864 m n. m.) a Punta Sebera (979 m n. m.).

Dlouhé pláže spojené s Pulou

Pula

Turisticky přitažlivou činí z Puly blízký archeologický areál Nora, který svědčí o osídlení oblasti Féničany již v 8. století před Kristem. Novodobá Pula se objevila ve středověku jako Padulis de Nura, v 18. století se zde začalo rozvíjet intenzivní pěstování ovoce a oliv. Půvabná krajina v okolí zahrnuje kromě zemědělských políček a sadů i hory a především mimořádně atraktivní, členité mořské pobřeží, vábící sem každoročně velké množství spokojených rekreantů všech věkových skupin.

Z Puly jsou nejlépe dostupné pláže Spiaggia di Su Guventeddu a Spiaggia dei Fichi táhnoucí se v délce asi 900 metrů od parku Santa Vittoria až k útesům nedaleko kostelíka Chiesa di Sant'Efisio. Jižně na ně navazuje Spiaggia di Nora, jejíž výjimečnost umocňuje laguna Peschiera de Nora a především těsná blízkost poloostrova Capo di Pula s archeologickým nalezištěm.

Další rekreační střediska poblíž Puly

Za zábavou v Pule se vydejte pod vodu i na golf

Centrem Puly kolem kostela Chiesa di San Giovanni Battista se vinou úzké uličky, ve kterých najdete dostatek restaurací, cukráren, obchůdků a základních služeb v čele s lékárnou, poštou a supermarketem. Kdo chce sportovat, jistě si vybere z golfového hřiště Is Molas, tenisových kurtů nebo příhodných terénů k cykloturistice. Učiněný ráj bohatý na jeskyně, lodní vraky a zajímavou přírodu představují zdejší vody pro vyznavače potápění a šnorchlování. O návštěvu si navíc říká celá řada přitažlivých lokalit Sardinie:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Pula

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.