Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Palau, dovolená u azurového moře bez starostí

Polohu městečka Palau (galursky Lu Palau) definuje souostroví národního parku La Maddalena na severu, úchvatné Smaragdové pobřeží na východě a město Arzachena na jihu. Asi 20 kilometrů od něj se táhne nejsevernější výběžek Sardinie s dalším význačným letoviskem Santa Teresa di Gallura. K mezinárodnímu letišti Costa Smeralda u regionální metropole Olbie to je odsud zhruba 42 kilometrů.

Užijte si magii pláží kolem Palau

Palau.jpg

Už ve 14. století se lokalita nazývala „Parao“ (chráněný před větrem), roku 1793 se zde bojovalo v rámci války mezi Francií a královstvím Sardinie, první dům tady postavil Gian Domenico Fresi-Zicchina o století později. Dnes patří Palau (necelých 5 tisíc obyvatel) k důležitým centrům turistického ruchu na členitém severním pobřeží ostrova. K jeho oblibě přispívají kouzelné břehy Tyrhénského moře, dostatek návštěvnických lákadel v okolí i kvalitní dopravní spojení (z krajského hlavního města Sassari sem jezdí turistický vlak).

V Palau a jeho nejbližším okolí můžete relaxovat na několika plážích rozmanitého charakteru. Největší z nich, Spiaggia La Sciumara pod rozsáhlou středověkou pevností Fortezza di Monte Altura, dosahuje délky téměř 500 metrů, pokrývá ji hrubý písek, zvolna se noří do vody a nabízí pestrý servis včetně nabídky vodních sportů. Podobná je též dvojice pláží Spiaggia dell'Isolotto a Spiaggia Cani Punta Nera mířící od jachetního přístaviště severovýchodním směrem, navíc obohacená o romantické kamenité ostrůvky.

Další rekreační střediska poblíž Palau

Za medvědem a další zábavou v Palau

Byť Palau nepřekvapuje velikostí, oplývá poměrně čilým ruchem a výtečnou vybaveností. Čekají vás četné restaurace, pizzerie, cukrárny a bary, obchody včetně supermarketu s potravinami, kino, lékárna, pošta, informační služba či dětská hřiště. Zájemci o umění můžou vyrazit do etnografického muzea nebo do kostela Chiesa Nostra Signora delle Grazie. A nikdo by rozhodně neměl minout místní atrakci, atypický přírodní útvar Roccia dell'Orso (Medvědí skála). Půjčíte-li si automobil, neváhejte a vydejte se:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Palau

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.