Sportujte, nakupujte a bavte se na Sicílii aktivně

sicilie-Behem-potapeni-si-uzijte-bohaty-podmorsky-svet.jpg

Inspirujte se naším stručným přehledem, jak si na Sicílii co nejlépe užít aktivní dovolenou. Na turisty tady myslí takřka na každém kroku, proto je z čeho vybírat.

Sportem ku zdraví

Pěší turistika

Sicílie se pyšní chráněnými oblastmi, desítkami přírodních i mořských rezervací. Možností, kam se podívat, určitě není málo. Pořiďte si mapu v turistickém centru a vyberte si podle svých možností a fyzických schopností nejvhodnější trasu nebo se zeptejte na inspiraci delegáta. K nejhezčím oblastem patří například Parco Naturale Regionale delle Madonie, Parco Fluviale dell´Alcantara a samozřejmě Parco dell´Etna kolem největší italské sopky. Poznávání jedinečných přírodních krás tu můžete spojit také s ochutnávkou domácího vína a medu.

Potápění a šnorchlování

Ideální místo a nejlepší podmínky k objevování bohatého podmořského světa jsou u Liparských ostrovů, na Ustice a u ostrova Isola Bella.

Cyklistika

Udělejte si na kole výlet k Etně, trasy jsou možná trochu náročnější, o to zajímavější zážitky ze Sicílie zaručují.

Vodní sporty

Sicílie nepatří k destinacím, které jsou vyhlášené vodními sporty. Na plážích však samozřejmě centra vodních sportů fungují a pro zpestření lenošení na pláži plně dostačují.

Nakupování a utrácení není na Sicílii problém

Za nákupy je na Sicílii nejlepší vyrazit na tržnice. Zkuste například Mercato del Capo v Palermu nebo rybí trh la Pescheria v Katánii. Menší trhy jsou v každém větším městě, v nichž nechybí ani supermarkety a řada dalších nákupních příležitostí.

Suvenýry

Určitě se podívejte po typických sicilských výrobcích a místních specialitách, z jídla i pití je jistě co vybírat. Na ostrově má tradici také keramika, kterou nakoupíte „u zdroje“ ve městech Caltagirone, Santo Stefano di Camastra nebo ve Sciacce. Zejména dámy by mohly zajímat ručně vytvářené šperky z Trapani a Cefalù či krajky a výšivky, které se vyrábějí v Palermu, Taormině a Erice. Pokud si potrpíte na skutečně originální dárky, doporučujeme rytířské loutky nebo modely pravých sicilských povozů. Něco takového mají jen tady.

Jídlo

Informace o typických sicilských jídlech a nápojích naleznete v sekci „Gastronomie“. Za nejlepšími restauracemi doporučujeme vyrazit do Palerma. Dopřejte si sicilskou klasiku, zejména mořské plody. K jídlu si dejte místní dezertní víno, poznáte sami, že je vynikající, a na závěr kávu. S tou naší se nedá srovnat!

V restauracích je zpravidla spropitné již zahrnuto v ceně, v případě, že budete nadmíru spokojeni, nechte obsluze jedno euro za každou osobu.

Divoká zábava a noční život po sicilsku

Prohlédněte si přehled italských národních svátků

Pokud si budete chtít užít večer se vším všudy, při kterém nebude chybět dostatek vína a možnosti tance, vyrazte do centra větších měst. Zábavu podobnou párty na Ibize ale nečekejte. Sicílie je spíše o příjemném posezení a dobrém jídle, typických příjemných hospůdkách a jedinečné ostrovní atmosféře.