Vybíráme to nejlepší ze sicilských pláží

sicilie-Plaze-k-letni-dovolene-u-more-neodmyslitelne-patri.jpg
Sicílii omývá trojice moří, Tyrhénské na severu, Jónské na východě a Středozemní na jihozápadě. Všechna jsou dokonale průzračná a čistá; mnoho pláží, zejména v okolí Etny, má tmavěji zbarvený sopečný písek a tudíž i temněji modře zbarvené moře, vhodné zpravidla pro šnorchlování i potápění.

Jak vypadají pláže a moře na Sicílii?

Jelikož se tu do moře nevlévají takřka žádné řeky, je moře slanější a chybí nejjemnější sedimenty. Pláže jsou tedy sice často písčité, ovšem tvořené spíše hrubším pískem až oblázky. Naleznete však i úseky skalnaté. Pláže jsou v průměru 20-30 m široké, na mnoha soukromých je možno využít plážový servis. Prakticky všude jsou však bez problémů k dispozici i pláže volné.

Vstup do moře je až na výjimky spíše pozvolný, v moři nežijí žádní nebezpeční živočichové. Na plážích se nacházejí bary, sprchy, toalety, půjčovny windsurfingů, lodiček a vodních šlapadel, hřiště na plážový volejbal a další vybavení.

Koupání nahoře bez je sice u cizinců běžné (zvláště na ostrovech), ale samotné Sicilanky je nepraktikují a v méně turistických oblastech není vhodné. Řiďte se v podobných situacích příkladem okolí. Nedoporučujeme vám ani procházet se v bikinách po ulicích v okolí pláže.

Pláže Kyklopské riviéry

Doporučujeme podívat se do oblasti na pomezí Katánie a Taorminy, zvané Kyklopská riviéra. Pláže jsou tu spíše oblázkové, o to je ale moře čistší a průzračnější. Jedinečnou atmosféru navíc dokresluje i pohled na majestátní sopku Etnu. Malou daní za neopakovatelné panorama a jedinečné prostředí jsou místní ceny, mnohdy opravdu přehnaně vysoké. Písečné pláže můžete navštívit mezi Katánií a Syrakusami.

Velmi příjemné jsou pláže na jihu ostrova u měst Ragusa a Modica, kde je bonusem navíc absence masové turistiky. Jezdí sem téměř výhradně Italové. Za návštěvu určitě stojí oblast San Vito Lo Capo na severozápadě nedaleko města Trapani, kde se nachází krásná písečná pláž ve tvaru půlměsíce.

Za plážemi do Palerma i na Lipary

Pokud budete mít čas nejen na koupání a slunění, ale třeba i na procházku či prohlídku města, podívejte se do Palerma. Možná tu potkáte více zájemců o poznání místní, nikoliv výlučně mafiánské historie, nicméně určitě nebudete litovat. Další výjimečné pláže Sicílie jsou například černá sopečná pláž Forgia Vecchia na Stromboli a pláž Campobianco v Lipari s přírodními pemzovými skluzavkami.