Catania

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Catania, dovolená ve starobylém městě pod Etnou

Druhé největší sicilské město Catania zabírá asi 20 kilometrů pobřeží Jónského moře na východě ostrova. Jeho rozsáhlá aglomerace začíná již někde u mohutné hradní zříceniny v Aci Castello a sahá až k ústí řeky Simeto, daleko za mezinárodní letiště Aeroporto di Catania-Fontanarossa a navazující průmyslovou zónu. Směrem do vnitrozemí se zvedají úrodné kopce v čele s nepřehlédnutelným vulkánem Etna (3 329 m n. m.).

Catania (přes 300 tisíc obyvatel) je velkým, pulsujícím městem s četnými památkami a možnostmi zábavy. Vznikla už v 8. století před Kristem, Římané tu postavili řadu architektonicky hodnotných budov a od roku 1434 zde funguje univerzita. Dovolená v Catanii nadchne každého, kdo má rád spojení rušného velkoměsta, spousty aktivit a oddechu u moře.

Pláže v okolí Catanie jsou široké a krásné

Jižním směrem od catanského přístavu se táhne takřka nekonečný pruh krásných, písečných pláží, často širokých až 30 metrů. Nabízejí úseky plné rekreantů i romantická poloprázdná místa. Tomu odpovídá i příslušné vybavení slunečníky, lehátky a dalšími službami. Vstup do vody je většinou mírný, nepříjemných mořských ježků a dalších živočichů se obávat nemusíte. A jako bonus dostanete krásný výhled na město a nad ním se zvedající Etnu.

Další rekreační střediska poblíž Catanie

Památky a zábava na dovolené v Catanii

Catania.jpgNejvětšími památkami Catanie jsou barokní katedrála svaté Agáty na náměstí Piazza Duomo, středověký hrad Castello Ursino s městským muzeem, antický amfiteátr, rozlehlý kostel San Nicolo a bohatě zdobený Palazzo Biscari. Bulváry jako Via Vittorio Emanuele, Via Etnea či Corso Italia lemují desítky obchodů, restaurací, kaváren a dalších podniků. Nejlepší nákupy vás čekají na pravidelných dopoledních trzích v centru a v obchodních galeriích Katane či Citta Mercato La Rena na okraji. Dostatek prostoru k odpočinku skýtá park Gloeni.

A co stojí za návštěvu v okolí Catanie?

  • Obří zábavní park Etnaland
  • Botanická zahrada Orto Botanico dell'Università di Catania
  • Výlet do Údolí chrámů nedaleko Agrigenta
Láká vás Sicílie, ale zájezd do Catanie není to pravé ořechové? Podívejte se na přehled informací o Sicílii a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace