Cefalú

Lokalita: Itálie Sicílie Cefalú
Typ: Město

Náš názor

Objevte Cefalú a jeho katedrálu

Arabská atmosféra, vzácné historické památky a nádherné pobřeží lákají do Cefalú na severu Sicílie zástupy turistů ze všech koutů Evropy. Řada z nich se vydává za dalekým výhledem z vrcholu nepřehlédnutelné skály La Rocca (230 m), v jejímž stínu město leží.            

Cefalú (asi 15 tisíc obyvatel) najdete uprostřed severního sicilského pobřeží. Západně od něj se nachází metropole Palermo, východním směrem se během dvou hodin cesty dostanete až k Messinské úžině. Vnitrozemí vyplňuje hornatá oblast Madonia plná vinohradů, sadů pomerančovníků a zeleninových políček.

Všechny krásy Sicílie

Symbolem Cefalú je vedle „Skály“ bohatě zdobená, normanská katedrála Duomo di Cefalú z 12. století (součást světového dědictví UNESCO). Dalšími zajímavými památkami jsou arabská prádelna Lavatoio Arabo a regionální muzeum Mandralisca. Bohatý letní kulturní program zastřešuje festival Cefalú Estate.

Cefalú žije celou sezónu. Dvojnásob to platí pro úzké uličky v okolí Corso Ruggiero a pro přímořskou promenádu, kde si můžete vybrat z bezpočtu restaurací, kaváren a obchodů se suvenýry. Pestrá je i nabídka sportů, zahrnující potápění, plavání, plachtění, jízdu na koni, turistiku a vyjížďky na bicyklu.

  • Neváhejte tedy a navštivte Cefalú na Sicílii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím