Palermo

Lokalita: Itálie Sicílie Palermo
Typ: Město

Náš názor

Palermo, žhavá sicilská metropole

Miliónové Palermo je hlavním a největším městem Sicílie. Jeho osobitou atmosféru vytváří prolnutí mnoha kultur, architektonických stylů, subtropického podnebí a vyhlášené jižanské ležérnosti. Pyšní se bohatou historií a velkým množstvím památek kombinujících normanský a orientální stavební sloh. A v minulosti to bylo jedno z hlavních sídel sicilské mafie…

Palermo bylo postaveno v nížině Conca d'Oro podél široké zátoky Tyrhénského moře na hornatém severu Sicílie. Krásné výhledy na něj jsou z Monte Pellegrino (609 m), které se již v podstatě stalo městskou čtvrtí, a z vyhlídky Belvedere na proslulém poutním místě Monreale. S městy na východě (Messina, Catania) je spojeno dálnicemi.

Brána do Afriky

Při toulkách Palermem nevynechejte skvostně zdobenou kapli Capella Palatina v Královském paláci, sloupovou baziliku San Giuseppe dei Teatini, ani rozložitou katedrálu. Za návštěvu stoji i orientální chrám San Giovanni, archeologické muzeum, botanická zahrada či muzeum loutek.

Spoustu zajímavostí odhalíte i v blízkosti Palerma. Kromě zmiňovaného Monreale s impozantní katedrálou Santa Maria Nuova a unikátní křížovou chodbou v benediktinském klášteře stojí za vidění půvabné San Vito Lo Capo pod dramaticky formovaným vrcholem Monte Monaco v rezervaci Lo Zingaro.

  • Neváhejte tedy a navštivte Palermo na Sicílii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím