Taormina

Lokalita: Itálie Sicílie Taormina
Typ: Historické místo

Náš názor

Taormina, antické letovisko s výhledy na Etnu

Jedním z nejmalebnějších a turisticky nejpřitažlivějších měst Sicílie s (prý) nejhezčím pohledem na Etnu je Taormina. Chlubí se výhodnou polohou vysoko nad Jónským mořem, krásnými výhledy a nejvyhledávanějšími plážemi ostrova ve svém okolí, zvláště v oblasti Giardini Naxos (Mazzaro, Spisone a pláž snů Isola Bella).

Taormina (více jak 10 tisíc obyvatel) leží na severovýchodě Sicílie v polovině cesty mezi velkoměsty Messina a Catania. Rozkládá se pod svahy kopce Monte Tauro (395 m) a její horní historická část je s dolní rekreační oblastí kolem pláže Lido Il Delfino dokonce spojená kabinovou lanovkou.

Taormina jako perla Sicílie

K největším magnetům města patří známá promenáda Corso Umberto a krásné přírodní divadlo ze třetího století před Kristem. Uvidíte z něj na Etnu i na Kalábrii. K dalším památkám patří antické divadlo Odeon, středověký hrad a renesanční katedrála. Turisty láká i orloj Torre dell´Orologio na bráně Porta di Mezzo.

Na každém rohu v historickém centru, jemuž vévodí náměstí Piazza 9 Aprile s ulicí Corso Umberto I., narazíte na kavárničky a příjemné hospůdky. Určitě v nich nezapomeňte ochutnat typickou sicilskou kuchyni v čele s lokálním mandlový vínem Vino alla Mandoria!

  • Neváhejte tedy a navštivte Taorminu na Sicílii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím