Etna

Lokalita: Itálie Sicílie Etna
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Etna, sopečná královna Evropy

S výškou 3 329 metrů patří Etna mezi největší činné sopky na světě. Vypravte se k nejsilnějšímu magnetu celé Sicílie: cesta mezi vinohrady, ovocnými sady a zeleninovými políčky je velmi příjemná a výhledy na pobřeží Jónského moře jsou mimořádným zážitkem.

Sopka Etna se vypíná na sicilském severovýchodě, asi 20 kilometrů od mořských břehů. Po její základně dlouhé 140 km se vine hlavní silnice a pás hustého zalidnění – na dosah od ní leží i velké město Catania a starověký klenot Taormina, ideální bod k jejímu poznávání.

S Etnou neradno žertovati

Mongibello, jak se Etně říká v italštině, je nejvyšším aktivním vulkánem Evropy, a zároveň nejvyšším bodem Itálie jižně od Alp. K jejímu poslednímu velkému výbuchu došlo roku 1669, ale například i erupce v roce 1981 stála za to, neboť při ní zmizelo 21 metrů vrcholové části hory. V současnosti má kvarteto hlavních vrcholů: Jihovýchodní a Severovýchodní kráter, Bocca Nuova a Voragine.

Na úpatí Etny najdete také zoologickou zahradu, prehistorický park a safari. Finální část výstupu přímo ke kráteru je velice nebezpečná a pouze na vlastní riziko.

  • Neváhejte tedy a navštivte Etnu na Sicílii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím