×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Itálie
  2. Toskánsko a Elba
  3. Místa
  4. Arezzo

Arezzo

Lokalita: Itálie Toskánsko a Elba Arezzo
Typ: Historické místo

Arezzo má pěknou středověkou tvář

Půvabné starobylé centrum ve městě Arezzo se sice neřadí mezi nejnavštěvovanější v Toskánsku, přesto (nebo právě proto) se vyplatí do něj zavítat. Kolem hlavního náměstí Piazza Grande se rozkládá celá řada pamětihodností a úzké okolní uličky v sobě míchají chladný kámen středověku s moderními obchůdky rušné přítomnosti.

Arezzo leží mezi řekami Arno (6 kilometrů vzdušnou čarou severozápadně) a Tibera (20 kilometrů severovýchodně). Přímo nad ním se zvedají hřebeny Apenin v čele s Il Castello (1 414 m n. m.) a Monte Favalto (1 081 m n. m.). Do Florencie se z něj po dálnici A1 dostanete za slabou hodinku jízdy.

Co navštívit v Arezzu

Významná osada na území dnešního města existovala již za Etrusků, o čemž svědčí i nález nejznámější etruské památky „Chiméry z Arreza“ při budování hradeb v 16. století. V roce 283 př. n. l. se pod názvem Arretium obec stala součástí starověkého Říma. Ve středověku se z ní nakrátko stal samostatný městský stát. V současnosti je Arezzo s necelými 100 tisíci obyvateli čtvrtým největším sídlem Toskánska.

K největším památkám Arezza patří trosky římského amfiteátru, pevnost Fortezza Medicea a katedrála ze 13. století s krásnými vitrážemi z 16. století od Guillauma de Marcillat. Prohlédnout si můžete i rodný dům renesančního všeuměla Giorgia Vasariho, archeologické muzeum a kostel Santa Maria delle Grazie.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím

Chcete být součástí týmu největší cestovní skupiny v ČR?
Vyberte si
odpovídající pozici v sekci

KARIÉRA

Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje