Co všechno prožijete během dovolené na Kapverdských ostrovech

Na Kapverdách vás čekají rozmanité plážové radovánky a sportovní aktivity. Krásu ostrovů můžete prozkoumat během plavby katamaránem a jízdy terénními čtyřkolkami. Žraločí zátoka (Bahia das Gatas) na východě ostrova Boa Vista je vyhlášenou šnorchlovací lokalitou, užít si lze i potápění, windsurfing nebo kitesurfing. Na milovníky golfu čeká na ostrově Sal hřiště Viveiro Golf & Country Club.

Toulky kapverdskou přírodou

Velkým lákadlem Kapverdských ostrovů je turistika v přírodě. Nejhornatějším z ostrovů je Fogo, kde můžete vystoupat až na vrchol majestátního vulkánu Pico do Fogo. Zdejší sopečná pahorkatina nabízí množství ojedinělých panoramat lávových polí, terasovitých kaskád, útesů a hlubokých údolí s blankytným Atlantikem v pozadí.

Kapverdy-Priroda-Kapverdskych-ostrovu-nabizi-mnozstvi-krasnych-mist.jpg

Ostrovy Santo Antão, Sao Nicolau, Santiago a Brava skýtají neméně působivé krajinné scenérie, plné zelených oáz a bizarních vulkanických útvarů. Ostrov Sal se pyšní unikátním solným jezerem Salinas s léčivými účinky.

Destinace Kapverdy a její přírodní lákadla

Na Boa Vistě si neváhejte pronajmout terénní vůz a procestovat malebné vnitrozemí s typickými kapverdskými vesničkami, kde se nejspíše zastavil čas a téměř nic se posledních 200 let nezměnilo. Za vidění stojí i rozsáhlý palmový háj, jediný na Kapverdách, rozprostírající se v srdci monumentálních dun připomínajících Saharu.

Příroda je chráněna v četných přírodních parcích. Za nejkrásnější se považují:

 • Ponta de Sino, Rabo de Junco a Serra Negra na ostrově Sal,
 • Terras Salgadas a Casas Velhas na ostrově Maio,
 • Morro de Areia, Boa Esperanca a llheu de Baluarte na Boa Vistě.

Historické pamětihodnosti na Kapverdách

Na ostrově Santiago si například můžete prohlédnout první evropské město v tropech Cidade Velha (UNESCO) z 15. století. Ukrývá překrásné původní historické jádro, monumentální pevnost Real do Sao Filipe, katedrálu Nossa Seňora do Rosario a ruiny kláštera Sao Francisco.

Pitoreskní horská vesnička Assomada proslula pravidelnými africkými trhy. Za pozornost určitě stojí také prohlídka bývalé koloniální metropole Mindeo na ostrově Sao Vicente i malebného současného hlavního města Praia na Santiagu.

Ostrov Fogo se chlubí působivým středověkým městečkem Sao Filipe či přírodním koupalištěm v lávovém kráteru Ponto do Salina. Ostrov Sal vás okouzlí původními solnými lomy Pedra de Lume a pozoruhodným městečkem Santa Maria das Dores s pestrobarevnými domky.

Nakupování a suvenýry z Kapverdských ostrovů

Běžná otevírací doba obchodů je od 9 do 18 hodin kromě nedělí. Polední pauzu si obchodníci dopřávají od 13 do 15 hodin. K oblíbeným upomínkovým předmětům patří dekorativní zboží z kokosových ořechů, proutí, drátů, kůry, tkanin či schránek mušlí. Zakoupit můžete např. makety lodí, panenky, keramiku, hudební nástroje nebo krajkové oděvy.

Jak se baví Kapverďané

Pro život Kapverdských ostrovů jsou typické různé oslavy a obřady (např. hudební festival v Santa Marii 15. září). Důležitou roli na nich hraje rozmanitá hudba, ovlivněná tóny a rytmy z mnoha zemí. K nejznámějším hudebním stylům Kapverd se řadí morna (lidové melodie), funaná (venkovské písně ve stylu lambady), batuque (africké rituály) či batucada (brazilské rytmy).

Kapverdy-Poznejte-spolecensky-zivot-Kapverdanu.jpg

Státní svátky – Kapverdské ostrovy

 • 1. leden – Nový rok
 • 20. leden – Den národních hrdinů
 • Únor – karneval
 • Únor/březen – Popeleční středa
 • Březen/duben – Velikonoční pátek
 • 1. květen – Svátek práce
 • 5. červenec – Den nezávislosti
 • 15. srpen – Nossa Senhora da Graça (den národní patronky)
 • 1. listopad – Den všech svatých
 • 25. prosinec – Vánoční svátek