Podrobné informace

  • 27 - 28 °C červenec / srpen *
  • 25 °C červenec / srpen *
  • 100CVE/24,793CZK

* průměrné teploty

Sal, dovolená nad zlato

Sal je nejseverovýchodnější z Návětrných ostrovů (skupina severních ostrovů v Kapverdách zvaná též Barlavento) i z celého souostroví. Má protáhlý, severojižní půdorys s délkou břehů podél Atlantiku asi 100 kilometrů. Zhruba 110 kilometrů západně od něj se nachází Sao Nicolau, 40 kilometrů jižně leží další ostrov Boa Vista a africká pevnina je vzdálená přibližně 600 kilometrů. Mezinárodní letiště Aeroporto Amílcar Cabral funguje u městečka Cidade de Espargos.

Sal a jeho báječné pláže

Sal se nazývá podle starého solného dolu u Pedra de Lume na severovýchodě ostrova, jehož areál zaplňuje nečinný kráter s průměrem 500 metrů. Přízeň turistů si vysloužil svou mimořádně slanou vodou s léčivými účinky solnými procedurami. Délka Salu dosahuje 35 a šířka 12 kilometrů, rozloha je 216 kilometrů čtverečních a nejvyšší hora Monte Grande má 408 metrů. Žije zde necelých 40 tisíc obyvatel – nejvíce z nich v největším městě Santa Maria.

Právě oblast Santa Maria na jihu ostrova, pyšnící se nejlepšími plážemi, zajišťuje společně s letoviskem Murdeira většinu místních ubytovacích kapacit. Pláže u nich jsou liduprázdné, dlouhé a široké, pokrývá je bílý písek a zvolna se noří do křišťálově čisté vody. K nejvyhlášenějším se řadí Praia António Sousa s pěknou venkovní posilovnou, odlehlá Praia de Igrejinha a především Praia de Santa Maria s blízkým vrakem ztroskotané lodě.

Jaké aktivity vás čekají na Salu

Sal.jpgSanta Maria žije sportem: popularitě se těší cyklistika, čtyřkolky, potápění, rybaření a obzvláště windsurfing, k dispozici je i golfové hřiště. Nacházejí se tu bary a diskotéky, kde jsou turisté vítáni a kde lze zažít skutečnou kulturu a atmosféru Kapverd. Po ránu můžete být svědky prodeje právě vylovených ryb přímo šéfkuchařům z okolních hotelů, navštívit staré molo a jiné historické památky a samozřejmě vyrazit na výlet po celém ostrově. K jeho největším lákadlům patří bývalý koloniální přístav Palmeira a zátoka Buracona s nevelkou lagunou a skalním útvarem „Modré oko“.

Kam se ještě vyplatí podívat na Kapverdách?

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Sal