×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

  1. Maledivy
  2. Maledivy
  3. Důležité informace

Maledivy - Důležité informace

Státní zřízení 

Autonomní republika

Jazyky

Úředním jazykem Malediv je divehi neboli divéhština. Druhým úředním jazykem je angličtina, v níž jsou uvedeny jídelní a nápojové lístky, informační tabule v hotelích, bankách a ostatních úřadech.

Časový posun

V zimě je na Maledivách o 4 hodiny a v létě o 3 hodiny více než v ČR. Některé ostrovy však mají vlastní čas.

Měna a peníze

Místní měnou je maledivská rufie (mezinárodní zkratka MVR, místní zkratka Rf). Směnný kurz je přibližně 1,2 Kč za 1 MVR. Velká část zboží se do Malediv dováží, proto jsou v celém regionu opravdu vysoké ceny.

Směnárny a banky

V bankách nebudete mít problém rozměnit americkou měnu, ale ostatní světové měny jsou místními bankami přijímány s neochotou. Cestovní šeky lze vyměnit i v hotelových recepcích. Americké cestovní šeky vám smění na USD s 1% komisních poplatků. Banky na Maledivách nemají příliš dobrou pověst. K převodu peněz využívají systém Swift. Nejlepší místní banka je Habib Banka. Úřední hodiny bank jsou od neděle do čtvrtka od 8:00 do 13:30.

Komunikace 

Internet

Maledivy mají přístup k internetu od roku 1996. Turisticky vyhledávaná místa často nabízejí přístup k internetu za 10 – 20 USD za 1 hodinu. Někde vás dokonce nechají napsat svůj e-mail bez připojení a odeslat jej za 1 – 2 USD.

Pokud si přinesete vlastní PC, můžete mít problém s připojením k internetu. Potřebujete kompatibilní modem, univerzální AC adaptér a adaptér na elektrickou zástrčku.

Pošta

Poštovní zásilky jsou posílány do zámořských cílů okamžitě. Pošta ze zámoří však prochází celní kontrolou a kvůli tomu se může značně opozdit.

Pošta v Male na ulici Marine Drive se nachází blízko letiště a lodního přístaviště. Otevřeno má od 7:30 do 18:00. Poslání pohlednice do jakékoliv země stojí kolem 7 Rf a dopis kolem 10 Rf.

Telefonování

Každý obydlený ostrov na Maledivách má své telefonní spojení a každá firma má vlastní telefonní přístroj.

Telefonní budky se nacházejí na nejrušnějších ulicích ostrova. Telefonní karty jsou běžně k dostání. Služby telefonních budek jsou velice spolehlivé.

Mezinárodní kód pro Maledivy je 960. Všechna maledivská telefonní čísla mají 6 číslic a neexistují žádné místní kódy. Čísla operátora a místních informací jsou 110 pro Maledivy a 190 pro mezinárodní informace. Pro mezinárodní hovor je potřeba vytočit předčíslí 00, poté následuje kód země, kterou voláte, oblastní kód a poté vlastní číslo. Telefonní spojení z Malediv do ČR je 00420 + regionální kód + účastnické číslo.

Kontakty na úřady

Maledivy - Velvyslanectví Dillí

Velvyslanectví České republiky v Indii

50-M, Niti Marg, Chanakyapuri

110 021 New Delhi

Telefon +91/11 2415 5200

Fax +91-11-2415 5270

E-mail newdelhi@embassy.mzv.cz

Web: www.mzv.cz/newdelhi

Úřední hodiny pro veřejnost: pondělí - pátek 9.00 - 11.00

Zdravotní péče 

Než odcestujete na Maledivy, je nutné mít uzavřené cestovní pojištění na úhradu léčebných výdajů. Doporučujeme například cenově výhodné pojištění od naší partnerské ERV Evropské pojišťovny.

Pokud budete potřebovat lékaře, je nutné hradit ošetření ihned na místě v hotovosti nebo platební kartou. 

Na Maledivách jsou pouze dvě nemocnice a obě se nacházejí v hlavním městě Male. Jedná se o státní zařízení Indira Gandhi Memorial Hospital (IGM) a soukromou kliniku Abduarahman Don Kaleyfan Hospital (ADK).

Zdravotní péče je na velmi dobré úrovni. Drobné zákroky bývají zajištěny prostřednictvím hotelové recepce nebo potápěčského centra. Některá střediska mají i vlastního lékaře nebo zdravotní sestru. Pokud potřebujete ošetření, nechte si vystavit lékařskou zprávu s diagnózou a uschovejte si všechny originály účtů, receptů a dalších případných dokladů (např. rtg snímků) pro pozdější jednání s pojišťovnami. 

Celní předpisy

Z Malediv můžete dovážet i vyvážet věci pro osobní potřebu. Je zakázán dovoz alkoholu a drog, kde hrozí obvlášť vysoké sankce. 

(Aktualizované podrobnosti naleznete na webových stránkách MZV o Maledivách.)


Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím

Chcete být součástí týmu největší cestovní skupiny v ČR?
Vyberte si
odpovídající pozici v sekci

KARIÉRA

Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 450 000 kč
min. 0 kč max. 450 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje