Doprava na Maltě

Jediné mezinárodní letiště na Maltě se jmenuje Letiště Malta (Ajruport Internazzjonali ta' Malta či též Luqa) a leží u hlavního města Valletty. Železniční síť na ostrově neexistuje.

Služby taxi na Maltě

Pro cestování po ostrově můžete využít služeb vozů taxi. Oficiální maltská taxi jsou bílá a naberou vás kdekoliv, kromě autobusové zastávky. Vždy dbejte na to, aby byl zapnutý taxametr.

Autobusová doprava

Nejlevnějším způsobem objevování krás Malty je využití velmi dobře fungujících autobusových linek. Téměř do všech koutů ostrova vyrážejí autobusy z hlavního autobusového nádraží ve Vallettě.

Malta-Pristav-v-mestecku-Marsaxlokk.jpg

Provoz autobusových linek zajišťují moderní zelené autobusy společnosti Arriva. Jízdenky se kupují při nástupu do autobusu a směr jízdy bývá vždy vyznačen na vozidle. Autobusové zastávky jsou velice dobře značeny a zpravidla na nich nechybí jízdní řád.

Trajektová doprava

Důležitým dopravním prostředkem je na Maltě trajekt. Nejdůležitějším lodním spojením je trajekt mezi ostrovy Malta a Gozo. Plavba trvá přibližně 20 minut a během hlavní sezony trajekt vyplouvá v průběhu dne skoro každých 30 minut. Mezi turisty je také velice oblíbené lodní spojení mezi Sliemou a Vallettou.

Jak na pronájem automobilu

Ideálním způsobem, jak ostrov poznat podrobněji nebo se vydat na vzdálenější místa, je vypůjčení automobilu. Než si pronajmete automobil z autopůjčovny, poraďte se s průvodcem. Cestovní kancelář FISCHER zajišťuje pronájem vozu prostřednictvím kvalitních a spolehlivých autopůjčoven. Při pronájmu vozu v neznámé autopůjčovně vždy doporučujeme pečlivě se seznámit se smluvními podmínkami, zejména s ohledem na pojištění vozu.

Dopravní předpisy

Na Maltě se stejně jako ve Velké Británii jezdí vlevo. Nejvyšší povolená rychlost v obci je 50 km/h a mimo obec 80 km/h. Při vjezdu do tunelu musíte mít rozsvícená světla. Každý cestující v automobilu je povinen být připoután a děti musí mít autosedačku. Tolerance alkoholu v krvi je nulová! V případě nehody je nutné vždy kontaktovat místní policii na čísle 191 nebo 112 a autopůjčovnu. V žádném případě s autem do příjezdu policie nemanipulujte.