Comino

Lokalita: Malta Malta Comino
Typ: Historické místo

Náš názor

Comino, malý ostrov velkých atrakcí

Pouze 4 lidé trvale žijí na Cominu (maltsky Kemmuna), třetím největším z šestice ostrovů tvořících Maltské souostroví. Přestože je převážně kamenitý a prakticky neobydlený, patří k oblíbeným zastávkám výletních lodí – především zásluhou Modré laguny a mysteriózní krajiny, často využívané k natáčení známých filmů.

Comino (rozloha 3 kilometry čtvereční) vystupuje z vod Středozemního moře přesně mezi Maltou a Gozo, druhým největším z maltských ostrovů. Od něj je vzdušnou čarou vzdáleno necelých 900 metrů, od Malty asi 1,5 kilometru. Pro západní pobřeží jsou typické malé, romanticky vyhlížející ostrůvky zvané Cominotto.

Odhalte půvab Modré laguny

Krasový původ ostrova společně se suchým počasím, dunami (u zátoky Santa Maria) a vyprahlou krajinou dovoluje přežít pouze keřovitým porostům. Jako význačné ptačí území (IBA) umožňuje hnízdění až 80 chovných párů buřňáka středomořského.

Hlavním tahákem Comina je koupání v tzv. Modré laguně (Blue Lagoon) na západním okraji ostrova. Pěknou vyhlídku do okolí skýtá věž St. Mary (maltsky Torri ta 'Santa Marija), známá též jako věž Comino. Byla postavena roku 1618 a maltská armáda ji používala až do roku 2002. Dělostřelecká baterie Comino vyrostla jako jedna ze série pobřežních opevnění na Maltě zásluhou řádu sv. Jana v letech 1715 až 1716.

  • Neváhejte tedy a navštivte Comino na Maltě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím