Gozo

Lokalita: Malta Malta Gozo
Typ: Historické místo

Náš názor

Gozo, malebná sestra Malty

Na první pohled je zelenější – a možná právě proto ostrov Gozo turisty připlouvající sem na lodích z Malty vždy během návštěvy tolik nadchne. Navíc nabízí řadu zajímavých míst, krásné výhledy na Středozemní moře a jako třešničku na dortu jednu památku UNESCO.

Gozo (maltsky Ghawdex) tvoří společně s Maltou (od níž je vzdušnou čarou vzdálený sotva 5 kilometrů) a maličkým Cominem trojici jediných obydlených ostrovů Maltské republiky. Při délce 14 kilometrů a maximální šířce 7,25 kilometrů má rozlohu 67 kilometrů čtverečních a žije na něm zhruba 40 tisíc stálých obyvatel.

Jaké pamětihodnosti Goza stojí za vidění

Nejvzácnější památkou ostrova je megalitický chrám Ggantija v obci Xaghra, který stejně jako svatyně Hagar Qim a Mnajdra patří mezi světové kulturní dědictví UNESCO. K vyhledávaným turistickým lokalitám se řadí zátoka Dwejra se skaliskem zvaným "Fungus Rock". Jedná se o puklinu v obrovském skalisku trčícím z moře, vytvářející iluzi okna. Jeho slavnější sourozenec, "Azurové okno", se bohužel v březnu 2017 zřítilo do moře.

Na ostrově Gozo, jehož vstupní branou je přístav Mgarr, byste neměli minou ani významný poutní kostel Ta Pinu, pevnostní věž Sopu, romantickou pláž San Blas a samozřejmě administrativní centrum Victoria (Rabat, Città Victoria). V něm vás jistě upoutá bazilika sv. Jiří a mohutná středověká Citadela s katedrálou.

  • Neváhejte tedy a navštivte Gozo na Maltě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím