1. Fischer.cz
  2. Maroko
  3. Maroko
  4. Praktické informace

Bezpečnost, voda a další praktické informace o Maroku

Bez nadsázky lze konstatovat, že Marocké království patří k nejvyspělejším státům v severní Africe. Z prožití dovolené tady nemusíte mít žádné obavy, stačí se jen připravit na některé odlišnosti v kultuře a každodenním životě.

Elektřina a zásuvky v Maroku

Napětí v elektrické síti činí ve většině země 220 V, v některých odlehlých koutech však můžete narazit na 110 V. Zásuvky jsou kompatibilní s našimi.

Na-Sahare-je-sucho,-ale-jinak-v-Maroku-s-vodou-problem-neni.jpg

Pitná voda

Důrazně se nedoporučuje pít vodu z řadu, byť je někde deklarovaná jako pitná. Velmi nebezpečné jsou zejména přírodní zdroje (dokonce i vysoko v horách), z nichž můžete chytit nepříjemné střevní infekce. Konzumujte proto zásadně vodu balenou.

Maroko a bezpečnost

V současnosti je bezpečnostní situace v Maroku velmi dobrá, země je stabilní, obyvatelstvo vřelé vůči turistům. Ve velkých městech a turistických centrech se můžete setkat s běžnou pouliční kriminalitou jako kdekoliv v Evropě. Určitě se vyplatí hlídat si peníze a osobní doklady a zbytečně nevystavovat na odiv šperky a luxusní předměty.

Jak se domluvit na cestách Marokem

Úředními jazyky v zemi jsou arabština a berberština (od roku 2011). Maroko je bývalou francouzskou kolonií, proto se na většině jeho území bez problému domluvíte francouzsky, v severní části také španělsky (středomořský přístav Ceuta je stále španělskou exklávou). S angličtinou či němčinou vesměs uspějete jen ve velkých hotelích.

Zasady-zdraveho-opalovani-dodrzujte-i-na-marockych-plazich.jpg

Bezpečné opalování na marockých plážích

Slunce bývá v Maroku zejména během letních měsíců velmi agresivní – jak v horách, tak v subtropických oblastech. Dodržujte tedy zásady zdravého opalování a pohybu venku. Zejména noste pokrývku hlavy, používejte krémy s vyšším ochranným faktorem a zdržte se pobytu na přímém slunci v poledních hodinách.

Vzhledem k silnému vlivu islámu se na plážích netoleruje nudismus ani opalování bez horního dílu plavek.