Xel-Ha

Lokalita: Mexiko Mexiko Xel-Ha
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Tematický park Xel-Ha

Lahůdkou Mayské riviéry je přírodní vodní a zábavní park Xel-Ha. Umožňuje celou řadu rozmanitých aktivit v sepětí s místní faunou a flórou. Jeho součástí je i originální „toboganová věž“ a želví rezervace, ve které se provádí výzkum zaměřený na zdejší ekosystém.

Park Xel-Ha se nachází v obci Solidaridadmexickém státě Quintana Roo. Je to v regionu Akumal, asi 10 kilometrů jižně od letoviska stejného jména a 15 kilometrů severně od archeologické zóny Tulum. Rozkládá se u pobřeží Karibského moře, se kterým ho spojuje úzká, členitá zátočina.

Nabídka aktivit v Xel-Ha

Zábavní zóna Xel-Ha vznikla v roce 1984 a dostala název podle starého mayského města Xelha, jehož část na pozemcích parku leží. Patří do skupiny Xcaret Experiencias Group, která vlastní např. také Xplor Park a Xcaret Park. Její důležitou činností jsou rozmanité aktivity k záchraně přírody jako zalesňování původními rostlinami.

Velkou výhodu tematického parku Xel-Ha představuje poloha kolem skalnatých břehů laguny, ve které se mísí slaná mořská voda s čerstvými proudy podzemní vody. Díky tomu vytváří park obrovské přírodní akvárium, které obývají stovky živočišných druhů v čele s tropickými rybami. Žraločí plot zamezuje nájezdům nevítaných hostů a návštěvníci můžou v klidu šnorchlovat a koupat se. Velkému zájmu se těší především plavání s delfíny.

  • Neváhejte tedy a navštivte Xel-Ha v Mexiku.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím