Xcaret

Lokalita: Mexiko Mexiko Xcaret
Typ: Kultura

Náš názor

Zábavní park Xcaret

Ekologický archeopark Xcaret zábavným způsobem propojuje zbytky mayských pyramid a jiných staveb s jedinečnou krajinou na východním břehu Yucatánského poloostrova. Nechybí v něm muzeum, zoo, lázně, taneční show ani celá řada kulturních vystoupení v průběhu celého roku.

Zábavní park Xcaret Park se nachází jenom kousek od populárního letoviska Playa del Carmen na Mayské riviéře. Je to u karibského pobřeží mexického státu Quintana Roo, zhruba 75 kilometrů jižně od Cancúnu u rychlostní silnice č. 307.

Proč navštívit Xcaret

První část areálu Xcaret se veřejnosti otevřela v roce 1990. Park se jmenuje podle nedalekého archeologického naleziště a patří do stejné skupiny jako další podobná zařízení Xplor a Xenses (která na něj přímo navazují) či Xel-Ha. Zábavným a poučným způsobem využívá členitého pobřeží u Playa del Carmen, které zahrnuje laguny, zálivy a propojené cenote.

K největším lákadlům parku Xcaret patří replika mayské vesnice, podzemní řeka, plavání s delfíny, průzkum korálových útesů, jezdecká show nebo amfiteátr s vystoupením starých tanců. V zoologické zahradě najdete ptačí a motýlí pavilon, jeskyni netopýrů, skleník orchidejí, ostrov jaguárů a výběh jelenů.

  • Neváhejte tedy a navštivte Xcaret v Mexiku.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím