×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Mexiko - Praktické informace

Elektrický proud Mexické pobřeží

Celé Mexiko má elektrické napětí 110 V a zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory.

Voda

V Mexiku se kohoutková voda nedoporučuje k pití ani k vaření. Spolehněte se raději na vodu balenou, kterou seženete v každém obchodě.

Opalování

Jako ve všech destinacích zalitých horkým sluncem, i v Mexiku je nezbytné myslet na ochranu kůže. Pořiďte si krémy s vysokými ochrannými faktory, pokrývku hlavy a vždy u sebe mějte i dostatek vody. V případě pobytu na slunci pijte i tři litry tekutin denně.

Dámy by měly mít na paměti, že opalování bez jakékoliv části plavek je zakázáno. Mexičané jsou katolíci a nahota se zde netoleruje.

Kriminalita

Bezpečnostní situace v zemi není příliš stabilní. Největší počet trestných činů se soustřeďuje do velkých měst jako je Ciudad de México, Ciudad Juarez a Tijuana. Doporučujeme nechávat si cennosti a větší obnos peněz v hotelových trezorech. Na ulicích se mohou pohybovat kapsáři, proto je dobré střežit si své osobní věci. V noci se raději nevydávejte sami do ulic, ani na vyjížďky autem.

Na druhou stranu stát Quintana Roo, kde se nachází Mayská riviéra, a stát Yucatán patří mezi nejbezpečnější místa v Mexiku. Pokud jde o hotelové rezorty, jsou všechny bezpečnostně střeženy.


Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím