Nádherné pláže Mexika

Preferujete klid, nebo naopak upřednostňujete zábavu do večerních hodin? Chcete objevovat podmořský svět? Vyberte si dovolenou v Mexiku podle pláže, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Plaze-Cancun-(1).jpg

Ať už vás láká Cancún či letoviska na Mayské riviéře, všude se můžete těšit na překrásné pobřeží. Tyrkysové vody Karibiku, slunečné počasí po celý rok, krásná příroda a skvělé zážitky z koupání i plážových aktivit lákají na mexické pláže tisíce rekreantů z celého světa.

Nejkrásnější pláže Mexika

Všechny pláže v Mexiku jsou veřejné, některé však umožňují přístup pouze hostům hotelů, případně restaurací po předchozí rezervaci. Naprostá většina pláží v našem přehledu se nachází na tzv. Mayské riviéře, kde se soustřeďuje turistický ruch v Mexiku.

Puerto Vallarta

K věhlasu Puerto Vallarta přispívají i jeho pláže, které areál jachetních marin dělí na dvě části. V nich na sebe navazují asi 200metrové úseky pobřeží, o které pečují jednotlivé hotely. Užijete si na nich jemný světlý písek, svižné klesání do vody a dostatek volného místa. Samozřejmostí je široký plážový servis včetně lehátek se slunečníky, občerstvení nebo půjčoven sportovního vybavení.

Pláže v Puerto Vallarta

Cancún

Cancún představuje jedno z prvních turistických letovisek v Mexiku a patří k nejnavštěvovanějším turistickým destinacím. Nabízí několik kilometrů širokých pláží se světlým pískem, které se pozvolna svažují do vod Karibského moře.

Plaze-Playa-Delfines-Cancun-(1).jpg

Na prvních příčkách v hodnocení nejkrásnějších pláží Cancúnu se drží Playa Delfines a Playa Tortugas, veřejné pláže s až neuvěřitelně jemným bílým pískem, Playa Chac Mool, kde si užijete zejména vodní dobrodružství, nebo rušnější Playa Forum.

Playa del Carmen

Turistické středisko Playa del Carmen je jedno z prvních a zároveň nejživějších přímořských letovisek v Mexiku a středobod Mayské riviéry. V centrální části jeho pláže se nacházejí vyhlášené plážové kluby, butikové obchody, řada restaurací i největší centra vodních sportů. Severní úsek je modernější a představuje pulzující prostor, kam se hrnou místní i hosté za zábavou do barů a diskoték.

Plaze-Playa-del-Carmen.jpg

Pláže na ostrově Holbox

Ostrov Holbox se pyšní panenskými plážemi na rozhraní Karibského moře a Mexického zálivu. Zdejší mělké vody jsou ideální i pro děti a méně zkušené plavce. Zážitek představuje šnorchlování a plavání se žralokem velrybím.

Pláže v Playa Maroma

Zaujal vás některý z hotelů v Playa Maroma? Pak si buďte jistí, že se můžete těšit na jednu z nejkrásnějších pláží světa. Tuto část Mayské riviéry charakterizuje široký pás jemného světlého písku s pozvolným vstupem do tyrkysových vod Karibiku. Kýžený stín poskytují palmy, případně slunečníky u lehátek a terasy restaurací podél pláže.

Plaze-Playa-Maroma.jpg

Nechybí nabídka vodních sportů a dalšího plážového vyžití. Přístup k pláži mají pouze hosté pobřežních resortů a návštěvníci restaurací, proto si můžete užít i o trochu více klidu než jinde.

Pláže ostrůvku Cozumel

Cozumel, ostrůvek přibližně 20 minut cesty lodí z Playa del Carmen, si co do krásy svých pláží s pevninou v ničem nezadá. Tamní pláže patří též k nejhezčím v Mexiku. Pokud toužíte prožít sen o palmovém ostrůvku, vyčnívajícím z tyrkysových vod Karibiku, vydejte se směle vstříc právě Cozumelu. Bílé pláže obklopují celé pobřeží a podmořský život překypuje rozmanitostí ryb a jiných živočichů.

K nejoblíbenějším plážím Cozumelu patří Paradise Beach na západní straně ostrova. Kromě perfektního koupání v Karibiku mají návštěvníci k dispozici i největší bazén na ostrově. Nechybí plážové bary, restaurace s nabídkou specialit mezinárodní a mexické kuchyně, ani vodní vyžití v nafukovacím akvaparku u pobřeží. Na Paradise Beach se míchá údajně nejlepší mojito na ostrově.

Pro vodní sporty je bezkonkurenčně nejlepší pláž Palancar Beach na jihozápadní straně Cozumelu. Vyzkoušet lze kajaky, vodní skútry, parasailing, šnorchlování i potápění (včetně lekcí pro začátečníky). Pro milovníky přírody a vodní fauny doporučujeme Stingray Beach nedaleko hlavního města San Miguel, kde se můžete zúčastnit plavání a krmení žraloků a rejnoků. Přírodními krásami oplývá také Playa Chen Rio na východním pobřeží, nabízející úchvatné prostředí skal a bujného zeleného porostu.

Pláže v Puerto Morelos

Původní rybářská vesnice Puerto Morelos si dodnes zachovala mnohé ze svého historického dědictví a dosud patří k nejklidnějším letoviskům na pobřeží Mexika. Na pláže v Puerto Morelos, oproti sousedním ryze turistickým v Cancúnu a v Playa del Carmen, se soustřeďují kromě turistů i početné skupiny místních, zejména rodin v období prázdnin.

Plaze-Puerto-Morelos.jpg

Pláže v Puerto Morelos proto disponují dětskými hřišti a atrakcemi pro rodinnou zábavu. Nechybí ani centra vodních sportů a pár menších obchodů. Asi 500 metrů od pláže se táhne překrásný korálový útes, kam míří nadšenci se šnorchlem a maskami objevovat podmořský život. Se svačinou si starosti dělat nemusíte, množství restaurací podél promenády potěší chutě malých i velkých. Večer otevírají bary s bohatou nabídkou míchaných koktejlů.

Pláže v Playacar

Požadujete-li ubytování na nejvyšší úrovni, vybírejte z resortů a rezidenčních vil u pláže v letovisku Playacar. Nachází se v jižní části Playa del Carmen a dalo by se označit za jeho exkluzivní oblast. Ani zde se pláži co do krásy nedá nic vytknout, málokdy trpí přeplněností a v okolí se ukrývají ruiny mayských staveb. Kvůli silnějším větrům se ovšem pás písku dramaticky proměňuje, proto některé úseky dosahují nebývalé šířky, jiné přesně naopak.

Pláže v Akumal

Pětice zátok s nádhernými plážemi Las Bahias de Akumal patří k nejskvostnějším na pobřeží Mayské riviéry. Celou oblast Akumalu, ideální pro plavání, šnorchlování i další vodní sporty, lemují vzrostlé palmy, písek je jemný a téměř bílý, voda tyrkysová a nádherně průzračná. Dávno před vznikem jednoho z nejkrásnějších letovisek v Mexiku si pobřeží vybraly pro hnízdění mořské želvy.

Plaze-Akumal.jpg

Pláže v Puerto Aventuras

Krásy letoviska Puerto Aventuras reprezentují pláž v zátoce Fatima Bay, která je nejdelší a nejrušnější, a klidnější pláže Chan Yu Yum a Chac Hal Al. V celé oblasti nejsou pláže sice tak široké jako v jiných letoviscích Mayské riviéry, vstup do moře je ale velmi pozvolný, což je příjemné i pro méně zkušené plavce. Na druhou stranu si v Puerto Aventuras přijdou na své i milovníci vodních sportů a šnorchlování, jelikož moře je bohaté na podmořskou faunu i flóru. Výhodou pláží je i široká nabídka služeb, která uspokojí každého včetně nejmenších dětí.

Pláže v Tulum

Na plážích v Tulumu jako Playa Paraiso a Playa Maya zaplesá srdce milovníkům plážových radovánek i všem, kdo přijeli za mayskými památkami. Jejich pozůstatky uvidíte přímo nad bílými plážemi, jejichž písek je v této části Mayské riviéry téměř prachový. Též v Tulumu na plážích o poznání klidnějších než v jiných letoviscích Mayské riviéry si můžete užívat restaurací a plnohodnotného plážového zázemí.

Plaze-Tulum.jpg

Playa Hornitos

Turisticky hojně navštěvovaná a oblíbená pláž v letovisku Acapulco nabízí spoustu možností k sportovnímu vyžití. O víkendech bývá tato oblast přelidněná a milovníci klidu se raději vydávají na nedaleké pláže Playa Condesa a Playa Icacos.

Nuda pláže v Mexiku, kde nuda rozhodně nehrozí

Nudismus je sice na veřejných plážích zakázán, přesto se v Mexiku najdou pláže, kde jsou naháči vítáni. Zpravidla patří k hotelovým resortům, zaměřeným speciálně na nudistickou klientelu, veřejnosti ale bývají přístupné za poplatek a po předchozím objednání.

Playa Sonrisa

„Vše, co potřebujete, je úsměv“, tak zní heslo pláže Playa Sonrisa v oblasti Xcalak jižně od Mayské riviéry (asi 5 hodin jízdy z Tulumu). Krom možnosti pohybovat se na pláži i vodě, jak vás Pán Bůh stvořil, nabízí ničím nerušenou relaxaci pod palmami, nabídku vodních sportů a občerstvení v restauraci s grilem.