1. Fischer.cz
 2. Mosambik
 3. Aktivity a zábava

Dovolená Mosambik. Aktivity, zábava, suvenýry

Sport v Mosambiku

Hotelové areály v Mosambiku disponují dobrými podmínkami pro míčové sporty (fotbal, basketbal), plážové sporty (beach volejbal) i vodní sporty (plavání, jízda na banánech, vodní lyže, surfování, plachtění).

Potápění

Mosambik představuje ideální destinaci pro šnorchlování a potápění. Teploty vody v létě v Inhambane dosahují 27-28 °C, v zimě se pohybují kolem 22 °C.

Rybaření

Mosambik patří díky délce pobřeží 2 500 km k nejlepším destinacím na chytání ryb v celé Africe. Této aktivitě se můžete věnovat ideálně od října až do března.

Mosambik-aktivity.jpg

Turistika v Mosambiku nadchne milovníky přírody

Období sucha od dubna do září, zvláště za minimálních srážek mezi květnem a červencem, se hodí k poznávání koloniálních budov ve stínu palem a baobabů historických měst, k výpravám do přírody a k cestování za dalšími zajímavými místy Mosambiku.

Jedinou mosambickou památku na seznamu kulturního dědictví UNESCO představuje původní koloniální město Mosambik na ostrůvku Ilha de Mocambique. Jedinečnou atmosférou se pyšní i metropole Maputo. A pláže provincie Sofala údajně kdysi navštívila samotná královna ze Sáby.

Mosambické národní parky

V Mosambiku se rozkládá 7 národních parků v čele s NP Limpopo, na který v Jihoafrické republice navazuje slavný Krugerův národní park. Oblíbenou aktivitou je pozorování ptáků, především v provincii Manica a v ostrovním národním parku Bazaruto u města Vilanculos. Užijete si ho celoročně, mnoho opeřenců uvidíte na začátku prosince před hlavními dešti a v březnu a dubnu, kdy deštivé počasí končí.

Trhy a suvenýry. Co koupit v Mosambiku?

Chcete-li si z dovolené v Mosambiku přivézt něco zajímavého a typicky lokálního, vydejte se na místní trhy. Poohlédněte se na nich především po originálním oblečení a uměleckých předmětech, které nejlépe vyjadřují tradiční kulturu této části afrického kontinentu. Nezapomeňte, že v Mosambiku se běžně smlouvá. V hotelových obchodech jsou však ceny pevné.

Státní svátky Mosambik

 • 1. leden - Nový rok
 • 3. únor - Den hrdinů
 • 7. duben - Den žen
 • 1. květen - Svátek práce
 • 25. červen - Den nezávislosti
 • 7. září - Den smlouvy v Lusace
 • 25. září - Den armády
 • 4. říjen - Svátek míru
 • 25. prosince - Den rodiny