Aktivity a zábava

Kam v Ománu za zábavou, sportem a třeba i nákupy? 

Aktivity a zábava na Kubě

Máme pro vás několik tipů, jak se v Ománu nenudit.

Sporty

Vodní sporty

U písečných pláží Ománu jsou ideální podmínky pro oblíbené potápění a šnorchlování. V turistických letoviscích naleznete školy a obchody, které se specializují i na adrenalinové vodní sporty. 

Jeskyňářství

Speleologie, neboli jeskyňářství, je netradičním sportem, který má však v Ománu velkou oblibu díky mnoha jeskyním, které se v zemi vyskytují.

Kaňoning, skalní lezení, slaňování

Kdo by čekal, že Omán je destinací, ve které si dosytnosti užijete pouze vodních radovánek, je na omylu. Výborné podmínky zde naleznou také milovníci lanových sportů.

Šnorchlování a potápění

Pokud jste milovníky poznávání podmořského života, doporučujeme zejména oblasti kolem Mirbatu. Na možnosti potápění s instruktorem se informujte u delegáta CK FISCHER.

Závody velbloudů a koní

Pokud se sportu účastníte raději pasivně, nenechte si ujít oblíbené závody velbloudů a koní. Koně jsou zde trénováni také pro drezuru a parkur.

Nakupování

Navštívit Omán a nepřivézt si domů některé z věcí, které u nás zkrátka neseženete, by byla určitě škoda. Doporučujeme podívat se na místní trhy, tzv. súky. Nabídka je více než pestrá a výhodně koupit se dají například i zlaté a stříbrné šperky, výrobky z kovu, oděvy v arabském stylu, šátky a orientální koření. Hlavně nezapomeňte smlouvat.

Nakupování na trzích

V každém ománském městě naleznete klasické arabské tržiště. Sortiment zboží je velmi pestrý a hýří všemi barvami. Připravte se na klasickou rušnou atmosféru, kde trhovci smlouvají a svým osobitým temperamentním způsobem lákají turisty k nákupu.

Nakupování suvenýrů

Každá orientální země přímo vyzývá k nákupu suvenýrů. Ani v Ománu tomu není jinak. Můžete zde vybírat z pestré nabídky výrobků ze zlata, stříbra, kovu, ručně zhotovených suvenýrů a oděvů. Oblíbeným dárkem z cest po Ománu jsou tradiční dýky kandžáry, vodní dýmky a typicky barevné textilie.

Zábava a noční život

Pro dobrodružnější duše je zde možnost podívat se do pouště a poznat krásy rozmanité ománské krajiny. Řádně si schystejte výbavu (hlavně pevnou obuv) a vydejte se na adrenalinovou jízdu džípy v písečných dunách. Kdo by chtěl zkusit být na jednu noc beduínem, může přenocovat v poušti, pravda v o trochu komfortnějším prostředí.

Ani rodina, a zejména pak děti, se v Ománu nudit nemusí. Oblíbené jsou například výpravy za pozorováním velryb a delfínů. Během plavby na moři se dozvíte základní a hlavně zajímavé informace o samotném regionu, o ománské fauně a životě delfínů vůbec.

Zpět na informace o Ománu a nabídku zájezdů

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím