Aktivity a zábava na dovolené v Ománu

Kam v Ománu za zábavou, sportem a třeba i nákupy? Máme pro vás několik tipů, jak se v Ománu nenudit.

Aktivity a zábava v Ománu

Sport v Ománu

Vodní sporty

U písečných pláží Ománu jsou ideální podmínky pro oblíbené potápění a šnorchlování. V turistických letoviscích naleznete školy a obchody, které se specializují i na adrenalinové vodní sporty.

Šnorchlování a potápění

Pokud jste milovníky poznávání podmořského života, doporučujeme zejména oblasti kolem Mirbatu. Na možnosti potápění s instruktorem se informujte u delegáta CK FISCHER.

Jeskyňářství

Netradiční sport speleologie neboli jeskyňářství má v Ománu velkou oblibu díky mnoha jeskyním, které se v zemi vyskytují.

Kaňoning, skalní lezení, slaňování

Kdo by čekal, že Omán je destinací, ve které si do sytosti užijete pouze vodních radovánek, je na omylu. Výborné podmínky zde naleznou také milovníci lanových sportů.

Závody velbloudů a koní

Pokud se sportu účastníte raději pasivně, nenechte si ujít oblíbené závody velbloudů a koní. Koně zde trénují také pro drezuru a parkur.

Zábava v Ománu

Rodina, a zejména děti, se v Ománu nudit nemusí. Oblíbené jsou například výpravy za pozorováním velryb a delfínů. Během plavby na moři se dozvíte základní a hlavně zajímavé informace o regionu, ománské fauně a životě delfínů vůbec. Další zajímavosti ománské přírody lákající k výletům jsou:

Dobrodružné duše se mohou podívat do pouště a poznat krásy rozmanité ománské krajiny. Řádně si nachystejte výbavu (hlavně pevnou obuv) a vydejte se na adrenalinovou jízdu džípy v písečných dunách. Kdo by chtěl zkusit být na jednu noc beduínem, může přenocovat v poušti (v prostředí o trochu komfortnějším).

Ománské památky UNESCO

Za prohlídku stojí také pevnosti Jabrin, Mirbat a Nizwa, památky metropole Maskatu v čele s mešitou sultána Kábúse nebo muzeum ozbrojených sil Bajt al Falaj.

Nakupování v Ománu

Navštívit Omán a nepřivézt si domů některé z věcí, které u nás zkrátka neseženete, by byla určitě škoda. Doporučujeme podívat se na místní trhy, tzv. súky. Nabídka je více než pestrá a výhodně koupit se dají například i zlaté a stříbrné šperky, výrobky z kovu, oděvy v arabském stylu, šátky a orientální koření. Hlavně nezapomeňte smlouvat. Největší nákupní galerie v Maskatu se jmenuje Oman Avenues Mall a v Salalah to je Gardens Mall.

Nakupování na trzích

V každém ománském městě naleznete klasické arabské tržiště. Sortiment zboží je velmi pestrý a hýří všemi barvami. Připravte se na klasickou rušnou atmosféru, kde trhovci smlouvají a svým osobitým temperamentním způsobem lákají turisty k nákupu.

Nakupování suvenýrů

Každá orientální země přímo vyzývá k nákupu suvenýrů. Ani v Ománu tomu není jinak. Můžete vybírat z pestré nabídky výrobků ze zlata, stříbra, kovu, ručně zhotovených suvenýrů a oděvů. Oblíbeným dárkem z dovolené v Ománu jsou vodní dýmky, tradiční dýka kandžár (chandžar, handžár či khanjar) a typicky barevné textilie.

Zpět na informace o Ománu a nabídku zájezdů