Lagos

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Lagos, bohatá dovolená v Algarve

Lagos se řadí k nejzápadnějším rekreačním areálům celého Algarve. Zahrnuje poměrně rozlehlý kus pobřeží od golfového hřiště Boavista Golf Resort až po mohutné ústí řeky Ribeira de Odiáxere do Atlantiku. Kousek od velké jachetní mariny končí železniční trať, která město spojuje – stejně jako blízká dálnice A22 – s regionální metropolí Faro a jejím mezinárodním letištěm.

Za nejhezčími plážemi Lagosu a jeho okolí

Lagos (32 tisíc stálých obyvatel) se pyšní jedinečnou polohou i vzrušující historií. Ve spojení se soudobým turistickým ruchem vytváří úchvatnou mozaiku moderních vilových čtvrtí, dlážděných uliček starého města a bizarních skalních měst na pobřeží Atlantského oceánu. Hledáte-li letovisko k tradičnímu prožití letní dovolené, avšak zároveň toužíte zkusit něco navíc, v Lagosu rozhodně nebudete zklamáni.

Pokud si něco z lagoských lákadel zaslouží zvláštní kapitolu, pak jsou to zdejší pláže. Východně od města až ke golfovému resortu Palmares se táhne 5 kilometrů dlouhá, dostatečně široká, písečná a komfortně vybavená pláž Meia Praia. Jihozápadně, kolem ostrohu Ponta da Piedade, se mezi fantaskními skalními útvary ukrývají drobné plážičky jako stvořené k ničím nerušenému odpočinku. Nejznámější z nich jsou Praia Dona Ana a Praia do Pinhao.

Další rekreační střediska poblíž Lagosu

Zažijte klidnou atmosféru Lagosu

Lagos.jpgLagos pamatuje už maurské časy, za vlády Jindřicha Mořeplavce odsud vyplouvaly námořní výpravy za svými velkými objevy a ještě dnes se zde hojně daří rybolovu. Z památek na slavnou minulost nevynechejte pevnost Forte da Ponte de Bandeira, dochované městské hradby a pěkný barokní kostel Santo António. Nejživější městskou čtvrtí jsou uličky kolem náměstí Praca de Gil Eanes plné restaurací, obchůdků a krámků se suvenýry. Dále ve vnitrozemí severozápadním směrem najdete hezkou zoologickou zahradu. Vyzkoušejte další náměty na aktivity v Lagosu a okolí:

Zobrazit podrobné informace