Mys svatého Vincenta

Lokalita: Portugalsko Algarve Mys svatého Vincenta
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Mys a maják svatého Vincenta

Úplný jihozápad Evropy zakončuje mys svatého Vincenta s majákem vysokým 24 metrů. Jsou odsud nádherné výhledy na přírodní park Costa Vicentina a skaliska Atlantského oceánu.

Mys svatého Vincenta se nachází na úplném západě algarvského pobřeží, kousek od obce Sagres. Rekreační středisko Luz je vzdálené asi 30 kilometrů, Portimao zhruba dvakrát více a do hlavního města Faro dojedete autem za hodinu a půl.

Příroda a historie mysu svatého Vincenta

Divoké pobřeží kolem mysu, tvořené šedesátimetrovými skalními útesy a nelítostně bičované Atlantikem, je začleněno do rezervace Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina. Při troše štěstí můžete spatřit celou řadu živočišných druhů jako orel jestřábí, buřňák severní či delfín obecný.

Název mysu svatého Vincenta je spjatý s náboženskou legendou, podle níž tu vlny ve 4. století vynesly na břeh tělo sv. Vincence. Prý zde také žil Jindřich Mořeplavec. Pravdou je, že zdejší menhiry pocházejí již z neolitického období. Původní maják františkánského kláštera zničil Francis Drake roku 1587, k jeho obnově došlo až roku 1846. O téměř půl století dříve zde Horatio Nelson ve velké námořní bitvě porazil španělské loďstvo.

  • Neváhejte tedy a navštivte St. Vincent Cape v Algarve.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím