Luz

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Luz, dovolená pod rozpáleným sluncem Atlantiku

Moderní, nově postavený rekreační resort Luz shlíží na šumící Atlantik ze skalnatých útesů na jihu Algarve. Na západní straně na něj navazuje rozlehlá přírodní rezervace Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina, na východní – za golfovým resortem Boavista – se rozkládá významné město Lagos. Mezinárodní letiště Faro je vzdálené asi hodinu jízdy autem.

Sporty a líbezné pláže v Luz a okolí

Portugalské letovisko Luz (4 tisíce stálých obyvatel) vyhoví především milovníkům pohodové letní dovolené s možností vodních sportů a dalších aktivit. Hlavní zástavbu tvoří rozsáhlé vilové čtvrtě, doplněné několika hotelovými komplexy a menším centrem kolem ulice Rua Primeiro de Maio.

Přímo na městské centrum navazuje pláž zvaná prostě Praia da Luz, ohraničená nádherně zbarvenými skalisky na východním konci. Měří asi jeden kilometr a nabízí rekreační zázemí zahrnující občerstvení s toaletami. Další romantická místa ke koupání najdete mezi útesy směrem na západ, nebo kolem Lagosu.

Další rekreační střediska poblíž Luz

Turistická vybavenost střediska Luz

Luz.jpgKromě opalování, plavání, plachtění, jízdy na banánech a jiných vodních radovánek nezapomeňte v Luz ochutnat výtečnou portugalskou kuchyni. Hojné příležitosti najdete především v uličkám kolem pobřeží, kde je v provozu i několik obchodů. Za většími nákupy vyrazte do sousedního Lagosu. Hrst nápadů, jak si pobytu v Luzu užít na maximum:

  • Zajet do lázeňského městečka Sierra de Monchiqure.
  • Pobavit se v akvaparku Slide & Splash u Lagoa.
  • Udělat si výlet do přírodního parku Ria Formosa.
  • Prohlédnout si Zoo de Lagos.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Luz

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.