Silves

Lokalita: Portugalsko Algarve Silves
Typ: Město

Náš názor

Město Silves, dávný klenot Algarve

Dnes už to na první pohled není zřejmé, ale kdysi bylo Silves považováno za perlu jižního Portugalska. Prohlédnete-li si ho pozorněji, sami odhalíte historické zajímavosti jako starý římský most a rozlehlou pevnost nad městem.

Silves, bývalé hlavní město Algarve, se nachází na říčce Rio Arade kousek od železniční tratě spojující Portimao s metropolí Faro. Asi 10 minut jízdy autem od něj je v provozu akvapark Slide & Splash, letovisko Carvoeiro leží zhruba 15 kilometrů daleko.

Porozhlédněte se po Silves

Silves bylo pod názvem Cilpes založeno už v dobách Římské říše, v 8. století se stalo součástí Cordóbského emirátu. Začátkem 13. století, stále pod arabskou nadvládou, se o něm mluvilo jako o Bagdádu západu. Do současnosti se dochovala celá řada středověkých kulturních pamětihodností.

V Silves můžete obdivovat například maurský hrad z červeného pískovce, od něhož se vám naskytne nádherný výhled na město. Zdejší katedrála je označována za hlavní gotickou památku celého Algarve. Z muzeí stojí za návštěvu archeologická expozice a také korkové muzeum ve zrušené továrně na zátky.

  • Neváhejte tedy a navštivte Silves v Algarve.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím