Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Afiartis, dovolená v ukrytém surfařském ráji

Afiartis (Aphiartis, Kipi Afiarti) není typicky městským letoviskem s uličkami a obchody, jedná se spíše o řadu samostatně stojících hotelů a dalších budov. Najdete ho u Středozemního moře na jižním pobřeží řeckého ostrova Karpathos. Leží jenom několik kilometrů od letiště, avšak letecký provoz vás nebude rušit – naopak, může být příjemným zpestřením nejen pro vaše ratolesti.

Pláže v Afiartis jsou pro relaxaci i vyznavače jízdy na prkně

Okolí Afiartis je poměrně klidné a pěknou dovolenou si tady užijí všechny věkové kategorie. Největší oblibě se však těší u vyznavačů surfování, neboť silný vítr zvaný „Meltemi“ je zárukou častých a vysokých vln. Začátečníci mohou své dovednosti pilovat v mělké Slepičí zátoce.

Táhlé skalnaté kopce se kolem Afiartis zvolna svažují k mořským břehům, kde se proměňují ve dvě pěkné a rozlehlé písečné pláže s oblázkovými úseky. Každá se nachází u protáhlého zálivu dlouhého zhruba 1 kilometr. Lehátka a slunečníky jsou k dispozici za poplatek.

Další rekreační střediska poblíž Afiartis

V Afiartis se rozhodně nudit nebudete

Afiartis.jpg

Na plážích Afiartis můžete využít různé motorizované i nemotorizované vodní sporty a jiné sportovní aktivity. Nejvíce se tady myslí na surfaře, proto není problém půjčit si potřebné vybavení. V provozu je například Karpathos Surf Club a Windsurfing station s tavernou Barba Minas. V severní části střediska funguje restaurace Poseidon. Pokud toužíte po poznání Karpathosu či jiném zpestření vaše pobytu v Afiartisu, vyzkoušejte:

Zobrazit podrobné informace