Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Amoopi, dovolená ve skvostu Středomoří

K nejvyhlášenějším letoviskům řeckého ostrova Karpathos se bezpochyby řadí nevelká obec Amoopi (také Amopi i Ammoopi), rozložená nad stejnojmenným zálivem. Její strategická poloha u jihovýchodního pobřeží Středozemního moře umožňuje snadnou dostupnost letiště (čtvrthodinka) i hlavního města Pigadia.

Nejkrásnější pláže Amoopi

Klidná atmosféra a dobrá vybavenost předurčuje Amoopi k prožití příjemné rodinné dovolené, dostatek zábavy se tu však najde i pro páry nebo seniory. Vzhledem k ideálním podmínkám k surfování a několika hřištím na beach volejbal se tady budou skvěle cítit také aktivní sportovci, rodiče menších dětí ocení nenáročný charakter zdejších pláží.

K hlavním tahákům Amoopi patří právě dvě krásné, udržované pláže. Menší, zvaná Mikri, vyniká do zlatova zbarveným pískem, členitými skalisky a čistou, průzračnou vodou – je takřka ideální k potápění. Výrazně větší a rušnější pláž Megali, vybavenou lehátky a slunečníky, pokrývají kamínky a soustřeďuje se na ní většina turistů. K dispozici budete mít i několik menších, romanticky působících zátočin.

Další rekreační střediska poblíž Amoopi

Dobré jídlo a ještě mnohem více zábavy v Amoopi

Amoopi.jpg

Díky turistickému ruchu fungují v Amoopi minimarkety s nabídkou základních potravin. Typickou řeckou kuchyni vyzkoušíte v tavernách jako Esperida a Nina, sklenku dobrého pití si vychutnáte v některém z barů. Okolní kamenité kopce s občasnými stromovými háji můžete prozkoumat při nenáročných procházkách. Do Pigadie s mnoha obchůdky a historickou zástavbou jezdí několikrát během dne autobus. Ostrov Karpathos však samozřejmě nabízí spoustu dalších zajímavostí, která stojí za vidění:

  • horskou vísku Olympos s kostelem, větrnými mlýny a dalšími památkami,
  • přístav Finiki na západě ostrova,
  • ruiny byzantského města na malebném ostrůvku Saria,
  • 1 215 metrů vysoký vrchol Kali Limni s krásným výhledem na celý ostrov.

Zobrazit podrobné informace