Pláže Karpathos, to je pohádka plná klidu, slunce a čisté vody

Téměř všechny pláže na ostrově pokrývá písek nebo písek s příměsí oblázků, často je zdobí balvany a lemují romantické útesy. Vybavení většinou zahrnuje lehátka se slunečníky, občerstvení a toalety. Kromě koupání vybízejí také k vodním sportům, zejména windsurfingu.

Nejkrásnější pláže ostrova Karpathos

Pokud se budete chtít podívat na nejoblíbenější pláže Karpathu, vyzkoušejte některé z následujícího přehledu.

Agios Minas

Pláž Agios Minas se nachází na severu ostrova v zátoce pod prudkými kopci, z nichž za deště do Středozemního moře teče potok. Hlavní výhodou představuje její odlehlost, můžete se tedy těšit na dostatek soukromí.

Recko-1-Karpathos-Nejkrasnejsi-plaze-Karpathosu.jpg

Agios Teodoros

Kamínkovou pláž u rekreačního střediska Arkasa na západě ostrova chrání strmá skaliska, vytvářející zároveň pěkné panorama. Díky mělkému moři si na Agios Teodoros (Agios Theodoros) vychutnáte teplou vodu, děti a neplavci se nemusí obávat velkých vln.

Achata

Nevelkou, romantickou pláž Achata severně od hlavního města Pigadia ukrývají před větrem i houfy turistů vysoké skály. Pokrývají ji drobné oblázky a plážové služby obsahují slunečníky, lehátka i tavernu.

Apealla

Zhruba půl kilometru dlouhou pláž Apealla (Apella) rámují vysoké hory. Uprostřed ji rozděluje velké skalisko, poskytující písečné a kamínkové úseky i kamenitou oblast ideální ke šnorchlování.

Kato Lakos

Soustavu krásných pláží Kato Lakos (Kato Lakkos) na východě ostrova oddělují masivní balvany, často vytvářející dobrodružné tunely. Najdete tu dostatek soukromí i různé typy povrchů jako písek, oblázky či kameny.

Kyra Panagia

Menší, o to více půvabná pláž Kyra Panagia (Kira Panagia) se schovává mezi zelenými kopci z letoviska stejného jména. Užijete si tady klid, plavání v čisté vodě a z vyvýšeného kostelíku také nádherný rozhled do okolí.

Nati

Klidná pláž Nati vás možná překvapí přítomností naturistů a absencí jakéhokoliv vybavení. Tvoří ji jemné, malé kamínky.

Krásné pláže se nacházejí také u letovisek Lefkos a Amoopi. Kam za koupáním, vám poradí i váš delegát. Zvažte pronájem vozu, budete mít větší pohodlí a nemusíte se omezovat kvůli místním linkám.