Pyli

Lokalita: Řecko Kos Pyli
Typ: Město

Náš názor

Navštivte starobylou vísku Pyli

Pyli je malá, turisty často opomíjená obec v srdci Kosu. Jelikož zde není taková možnost ubytování jako v přímořských letoviscích, nesetkáte se tady s davy turistů. O to více si můžete vychutnat zdejší romantickou atmosféru.

Pyli leží v samotném středu řeckého ostrova Kos asi 15 kilometrů západně od jeho hlavního města. Přístav Marmari a nejbližší pláže jsou vzdálené pouhé 4 kilometry. Vydáte-li se na západ, narazíte na přístavní městečko Mastichari, kde můžete ochutnat tradiční rybí speciality.

Dlouhá historie na jednom místě

Vesnička Pili ukrývá hned několik zajímavých historických památek, jejichž návštěvou si můžete zpestřit svou dovolenou v Řecku. Kromě návštěvy kostelů Agios Georgios a Agios Nikolaos zavítejte do místní galerie nebo do malého muzea, které se nachází ve starém rolnickém domě. Poblíž se nachází i tzv. Palaio Pyli, dnes vylidněná původní vesnice se zříceninou hradu z byzantského období (nahoru se dá jít pouze pěšky).

Vydáte-li se z náměstí Platía ke Kardameně, narazíte na cestu vedoucí ke slavné Charmylosově hrobce ze 4. stol. př. n. l. Svůj název získala po mytickém hrdinovi Charmylosovi a celkem ukrývá tucet pohřebních komor.

  • Neváhejte tedy a navštivte Pyli na ostrově Kos.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím