Platanias/Rethymnon

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Platania, dovolená živá, veselá a rozmanitá

Pěkné letovisko Platanias (Plataniás, Platania) najdete v severozápadní části Kréty, největšího řeckého ostrova s typickým středomořským klimatem. Jedná se v podstatě o součást jednoho velkého turistického komplexu u břehů Krétského moře na dohled města Rethymno, dále zahrnujícího obce jako Agia Marina, Adelianos Kampos či Tavronitis. Oblast tvoří kompaktní celek s kompletním zázemím pro perfektní dovolenou, ať už upřednostňujete relaxaci u moře nebo poznávání historických a přírodních památek.

Romantické procházky po dlouhých plážích Platanie

Kdysi maličká, osamělá, rybářská vesnička se vyvinula ve středisko plné zábavy, kam každoročně proudí davy turistů. Je tu k dispozici bezpočet obchodů a restaurací, avšak překrásná okolní krajina návštěvníkům umožňuje uniknout na chvíli od civilizace a dopřát si trochu klidu na procházce přírodou. Rovinatá oblast posetá palmami budí dojem tropické lokality.

Bude vás zajímat: velký přehled letní zábavy a nakupování na Krétě.

Několik kilometrů dlouhá písečná pláž se táhne od Platanias oběma směry. Pozvolný vstup do moře ocení rodiny s menšími dětmi, nabídku nejen vodních sportů vyznavači aktivní dovolené. Také zde na vás čekají příjemné plážové taverny a bezplatná lehátka a slunečníky.

Další rekreační střediska poblíž Platanias

Zábavu v Platanias si užijete ve dne i v noci

Městečko Platanias nabízí bohaté možnosti denního i večerního programu v dlouhé řadě barů a restaurací. Vyzkoušejte například tradiční taverny Platanos, Belami, Socrates či Dionysos. Hlavní ulice je navíc plná obchůdků, minimarketů, kaváren, pizzerií či palačinkáren. K dispozici jsou bankomaty a zastávka autobusu.
A co ještě si u Platanias nenechat ujít?

  • 13 kilometrů dlouhou soutěsku Samaria v Bílých horách,
  • pamětihodnosti starobylého města Chania,
  • nedalekou soutěsku Mili.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Platanias/Rethymnon

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.