Fodele

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Fodele, obec s historií i oblíbené turistické letovisko

Na severu řeckého ostrova Kréta, zhruba 30 kilometrů západně od hlavního města Heraklionu, se nachází klidná a nenápadná, avšak významná vesnička Fodele. Proslavil ji celosvětově uznávaný místní rodák, malíř ikon Dominikos Theotokopulos (1541 až 1614), přezdívaný El Greco, a také nejznámější pomerančový háj ostrova. Rozprostírá se na ploše více než 300 hektarů.

Další blízká rekreační střediska:

Milovníci přírody u Fodele zajásají

Letní dovolenou strávenou v přímořské Fodele si užijí především milovníci přírody. Víska je totiž zelení doslova obsypaná. Četné druhů zvířat i rostlin jsou například k vidění při procházce podél říčky Pantomantris. Za zmínku stojí, že řeka nese název města, jež podle historiků údajně kdysi bývalo na místě dnešního Fodele.

Jemně písečné pláže s pozvolným vstupem do vody jsou zhruba dva kilometry od Fodele hned dvě. První, s veškerým zázemím, naleznete nedaleko silnice spojující Heraklion a Rethymno. Ta druhá, bez jakéhokoli servisu, je dostupná pouze z Fodele. Vodních radovánek si užijete v příjemném zálivu kolem ústí potoka.

Fodele nabízí řadu zajímavých míst 

Fodele.jpg

Při toulkách podél pobřeží si čas můžete zpříjemnit návštěvou místních taveren. Na několik z nich narazíte jen pár metrů od moře. Kdo touží po rušnější zábavě, měl by vyrazit do Heraklionu, kam často jezdí pravidelná autobusová doprava.

Pokud si chcete svůj pobyt zpestřit poznáváním historie či jiným výletem, můžete navštívit:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím