Paleochora

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Paleochora, dovolená v původních řeckých kulisách

Mořskými proudy omývané městečko Paleochora leží osamoceně na malebném místě jižního pobřeží západní Kréty, přímo pod kopci stoupajícími do výšky několika set metrů. Zabírá valnou plochu nevelkého poloostrova stejného jména u Středozemního (Libyjského) moře. Lodě z místního přístavu vyplouvají do 25 kilometrů vzdálené obce Agia Roumeli a na ostrov Gavdos ve vzdálenosti 35 kilometrů. Do správního města Chanie s mezinárodním letištěm je to po silnici 80 kilometrů.

Další blízká rekreační střediska:

Paleochora a krásné pláže

Zvláštnost Paleochory spočívá v minimálních stopách, které zde zanechal nápor turismu v posledních letech. Zachovala si svůj historický ráz, obyvatelé upravili své domy na apartmány, malebné domky jsou zasazené do skály, nově vyrostly jen menší domy a ve večerních hodinách sem nesmějí auta. Dovolená je zde ideální především pro mladé, aktivní páry.

Paleochora nabízí dvojici pláží. Východní je písčitá, asi 750 metrů dlouhá a díky větru a vlnám zaujme zájemce o windsurfing a paragliding. Západní, oblázková pláž má asi 300 metrů. Krásná je také kamínková pláž Anydri východně od letoviska nebo trojice pláží Mammeno, Grammeno a Trahilli na poloostrově Grammeno na západě. K dispozici je ovšem řada dalších menších pláží s velice klidnou atmosférou a výbornými terény ke šnorchlování a potápění.

Zábava v Paleochoře

Paleochora.jpgRekreační středisko Paleochora je vybaveno základní infrastrukturou v podobě obchůdků, minimarketů, restaurací, kaváren, lékárny a pošty. Na jihu města najdete základy historické pevnosti Selino z benátských dob, dále ve vnitrozemí lze navštívit archeologické naleziště a zříceninu hradu, kostelík, jeskyně či vyhlídku na moře poblíž Anydri. Lodí se můžete vydat do „krétského Karibiku“ na pláži Elafonissos, ke klášteru Chrisoskalitissa a za antickými památkami do Lissu.

Výběr z mnoha turisticky atraktivních lokalit Kréty:

  • Vodní svět Limnoupolis
  • Soutěska Aposelemi
  • Památník malíře El Greca ve Fodele

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Paleochora

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím