Praktické informace před dovolenou na Lefkadě

Bez některých věcí se ani na dovolené neobejdete. Poradíme vám ohledně pitné vody, elektrického proudu a opalování na Lefkadě, přidáme pár bezpečnostních rad a také něco o tom, jak se na ostrově domluvit.

Lefkada-prakticke.jpg

Elektrický proud na Lefkadě

Ve většině hotelů nebudete potřebovat adaptér, elektrické napětí je 220 V. Používají se stejné elektrické zásuvky typů C, E a F jako u nás.

Pitná voda na ostrově Lefkada

Voda z kohoutku je na Lefkadě zdravotně nezávadná, není ale příliš chutná. Lépe uděláte, pořídíte-li si balenou vodu v obchodě.

Bezpečnost a kriminalita na Lefkadě

Ostrov Lefkadu lze považovat za bezpečnou destinaci, stejně jako všude jinde však preventivně dbejte opatrnosti na své osobní věci a cennosti. Rozhodně se vyplatí dodržovat základní bezpečnostní pravidla:
  • Nenechávat osobní věci na pláži nebo v autě.
  • Využívat bezpečnostní schránku v hotelu.
  • Nosit u sebe kopii dokladů.
  • V případě ztráty cestovních dokladů okamžitě informovat delegáta CK FISCHER.
  • Reklamaci poškozeného zavazadla během cesty směřovat na leteckou společnost do sedmi dnů.

Nevraťte se z Lefkady spálení

Opálené tělo vypadá krásně, spálená pokožka naopak může vést ke zdravotním komplikacím. Slunce na Lefkadě svítí opravdu intenzivně (a nejen na plážích), proto se mažte opalovacím krémem, noste sluneční brýle a pokrývku hlavy. Dostatečně pijte a přímému polednímu sluníčku se raději vyhýbejte – zvláště v prvních dnech pobytu, a pokud máte světlejší či citlivější kůži.

Slunce nad Lefkadou

Měsíc Počet slunečních dní Počet polojasných dní Průměrná teplota vzduchu (°C)
Leden 8 10 14
Únor 7 10 14
Březen 6 15 15
Duben 7 16 19
Květen 9 18 22
Červen 17 12 26
Červenec 21 10 28
Srpen 22 9 29
Září 16 12 25
Říjen 13 12 22
Listopad 10 11 17
Prosinec 7 10 14

Jak se domluvit na Lefkadě

Úředním jazykem na Lefkadě je novořečtina. Angličtina se učí jako druhý jazyk na školách. V turistických oblastech se v pohodě dohovoříte anglicky, někteří obyvatelé ovládají i němčinu nebo italštinu.