Počasí na Lefkadě: kdy jet?

Dovolená na prosluněné pláži Lefkady optimálně od června do poloviny září

Vyjasněná obloha a dny, kdy nejsou na Lefkadě vzácné ani teplotní rekordy, převládají od června do poloviny září. Pro aktivní dovolenou v přírodě plánujte dovolenou spíše na květen. V letoviscích Agios Nikitas, Nidri i Vassiliki je pobyt u moře skvělý i na podzim, obzvlášť, pokud ho doplníte procházkami a výlety po ostrově.

Hlavní sezóna: červen až polovina září

Vedlejší sezóna: květen a polovina září až říjen

Teploty moře a vzduchu na Lefkadě

Průměrná teplota moře od června do srpna: 22-26 °C

Pocasi-N-Lefkada-more.jpg

Průměrná nejvyšší teplota vzduchu od června do srpna: 27-31 °C

Pocasi-N-Lefkada-vzduch.jpg

Pocasi-N-Lefkada-srazky.jpg

Podnebí na Lefkadě: středomořské s horkým létem

Lefkada se nachází v Jónském moři východně od pevninského Řecka. Stejně jako u ostatních řeckých ostrovů je také pro Lefkadu charakteristické středomořské podnebí, jehož základními rysy jsou mírné zimy a horká a slunečná léta. Díky hojným srážkám od podzimu do jara, a také zásluhou spodních vod, má zdejší příroda dostatek vláhy po celý rok a úrodná, zelená krajina zve k pohodovým toulkám.

Za zimní období se považuje období od prosince do poloviny března. Slunce často střídá déšť a proudí chladný vítr ze severu. Převládají teploty okolo 12 až 13 °C. Za nejchladnějších nocí se i v nižších polohách může objevit mírný mráz.

Jaro je ve srovnání se zimou teplotně veselejší. Průměrné teploty v březnu a v dubnu se pohybují od 16 do 18 °C. Postupně ubývá také srážek a přibývá slunečných dnů.

Od června si nejen turisté užívají pravého léta. Déšť přichází pouze ojediněle a naměřené teploty sahají k 30 °C, přechodně k 35 až 37 °C. Odpočinek od veder přináší mořský vánek a kýžené ochlazení mořská voda, jejíž teplota je v letních měsících 22 až 26 °C.

Podobný ráz počasí má také první polovina září, od druhé ale přibývají srážky, i když z počátku jsou ještě vzácnější. Říjen s sebou nese i množství silnějších bouřek, které se s končícím podzimem a příchodem zimy stávají intenzivnější.

Co s sebou na Lefakdu na ven i do vody

Počítejte, že na Lefkadě si od vysokých teplot během letní sezóny neodpočinete. Sbalte si s sebou dostatek vzdušného oblečení, ve kterém vám bude i v parnech příjemně. Bude se vám ještě hodit: 

  • kloubouk nebo jiná pokrývka hlavy,
  • sluneční brýle s ochranným filtrem,
  • pohodlná obuv na pláž a boty do vody,
  • svetr, mikina nebo lehká bunda pro chladnější jarní a podzimní večery,
  • pláštěnka či deštník pro případ náhlých přeháněk.

Počasí v ostatních letoviscích Řecka

Podívejte se také, jaké počasí vládne dalším řeckým ostrovům a destinacím na pevnině: