Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Lakopetra, dovolená jako z pohádky

Na severozápadě Peloponésu, blízko výrazného mysu u obce Paralimni, leží nevelké letovisko Lakopetra. Malá vesnička tohoto jména je od Patraského zálivu vzdálena 1 kilometr, turistické centrum je přímo u něj. Mezinárodní letiště Araxos se nachází 3 kilometry daleko, pro turistické lety se však hodně využívá letiště v Aténách vzdálené 280 kilometrů po dálnici přes Patras a Korint.

Lakopetra a její klidné pláže

Lakopetra je nevelké středisko skládající se z několika vilek, bungalovů a většího hotelového resortu. Krajina kolem má jen malé převýšení, dále do vnitrozemí však rychle stoupá a v masivu Olenos dosahuje hodně přes 2 tisíce metrů. Jedná se o velice klidnou lokalitu s občasnou vegetací a pouze základní infrastrukturou. Vyžadujete-li od dovolené klid a minimum turistů, budete tady nadšeni.

K Lakopetře patří řada pláží, které na sebe průběžně navazují. Jsou převážně písčité, místy, při vstupu do moře (který není prudký), s oblázky. Na první pohled vás upoutají svou prostorností a dostatkem místa, neboť jejich kapacita převyšuje zdejší nabídku ubytování. V částech, kde k nim přiléhají větší hotely, jsou vybaveny lehátky a slunečníky. Nabídka vodních sportů zahrnuje windsurfing nebo mořské kajaky.

Další rekreační střediska poblíž Lakopetry

Jak se bavit v Lakopetře

Lakopetra.jpgNákupní možnosti jsou sice v Lakopetře omezené, vše si ale můžete vynahradit ve spádovém městě Patrasu (30 kilometrů daleko) s druhým největším přístavem v Řecku. Volný čas lze trávit sportem či ochutnávkou místních vín. Zvlášť zajímavá k procestování je laguna Kalogria a velmi krásná přírodní rezervace lesa Strofilia s lagunou Prokopos. Ukrývá i vyhlídková místa k pozorování hnízdících ptáků. Můžete si však půjčit auto a vyrazit též do dalších koutů Peloponésu:

Zobrazit podrobné informace