Skafidia

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Skafidia, dovolená v klidu a v pohodě

Populární letovisko Skafidii najdete na západním pobřeží Peloponésu, zhruba 15 kilometrů od města Pyrgu. Leží na jižním konci výrazného, mělkého zálivu, který táhne přímo proti ostrovu Zakynthos v Jónském moři. Díky blízké rychlostní silnici se dobře dostanete k letišti Araxos a do Patry, železniční trať z malebného Katakola vede do areálu starověké Olympie.

Skafidia se pyšní jednou z nejhezčích pláží Peloponésu

Rekreační středisko Skafidia rozděluje ústí horské říčky na dvě části. Jižní, na svazích asi 100 metrů vysokého pahorku, si udržuje původní vesnický charakter a severní (Patronikoleika) u krásné písečné pláže nabízí četné ubytovací resorty. Další hory se zvedají až za Pyrgem. Dovolenou si zde užijí všichni milovníci klidu, vycházek do přírody i relaxace na mořském pobřeží.

Severní polovina Skafidie se pyšní krásnou a prostornou písečnou pláží se slunečníky a lehátky. Její organizovaná část je dlouhá asi 700 metrů, pokračuje však dále na sever a napojuje se na soustavu pláží v Pirgi. K dispozici tak máte několik kilometrů dlouhé, písčité pobřeží, kde se nebudete tlačit s ostatními rekreanty. U jižní části Skafidie se krčí malá, 100metrová pláž. Obě se vyznačují pozvolným vstupem do moře, který ocení rodiny s dětmi a neplavci.

Další rekreační střediska poblíž Skafidie

Skafidie je poklidná a výhodná pro výlety do okolí

Skafidia.jpgNákupní možnosti jsou sice přímo ve Skafidii minimální, avšak dostatek příležitostí k občerstvení, nakupování a sportování nabízejí zdejší hotelové komplexy. Další variantou je výlet do nedalekého Pyrgu s historickým centrem a řadou obchodů i restaurací. Kromě koupání a slunění na pláži si můžete užít procházky či cyklistické projížďky po okolí. Nebo se vydejte za kulturními a přírodními skvosty Peloponésu jako:

Zobrazit podrobné informace