Písek, klid a romantická krajina kolem, to jsou pláže Peloponésu

Délka pobřeží Peloponéského poloostrova dosahuje mnoha set kilometrů.­ Vyniká členitostí, četnými zátočinami i blízkými ostrůvky, nádhernými krajinnými scenériemi a čistou přírodou. Nejlepší peloponéské pláže většinou leží daleko od civilizace, další skupina poblíž turistických resortů nabízí kompletní vybavení včetně služeb plavčíka.

Výběr z nejkrásnějších peloponéských pláží

Inspirujte se plážemi, které na Peloponésu patří k nejhezčím. Někdy je potřeba ujet k nim notný kus cesty autem, ale jejich jedinečnost vám celé to trmácení vynahradí.

Recko-14-Pelopones-Plaze-na-Peloponesu-patri-k-nejhezcim-ve-Stredomori.jpg

Pláže na severu Peloponésu

Agios Andreas

Malá, jen 200 metrů dlouhá plážička Agios Andreas se nachází severozápadně od Katakola u vísky stejného jména. Zaujme písečným povrchem, svižným klesáním mořského dna a výhledy na blízké ostrůvky i daleký Zakynthos.

Arkoudi

Nádherná pláž Arkoudi vyplňuje 250 metrů širokou zátočinu mezi městečkem Arkoudi a skalnatým mysem, vybíhajícím do Jónského moře. Pokrývá jí hrubý písek a vstup do vody je pozvolný.

Kalogria

Písečná pláž Kalogria s menšími dunami leží nedaleko letoviska Lakopetra. Táhne se na severním okraji chráněné oblasti lesa Strofilia v místech, kde říčka Larissos vytékající z laguny Prokopos ústí do Jónského moře. Díky její velikosti (délka několik kilometrů) na ní vždy najdete dostatek soukromí, zároveň nechybí lehátka se slunečníky a bary s občerstvením. Některé pasáže jsou nudistické.

Skafidia

Parádní pláž Skafidia najdete u stejnojmenné obce zhruba 4 kilometry severně od Katakola. Často však bývá v obležení rekreantů.

Spiandza

Nekonečný pruh písečného pobřeží o délce zhruba 60 (!) kilometrů začíná u střediska Katakolo a vine se podél Zachara až k letovisku Kalo Nero na jihu. Na jednotlivé pláže ho rozdělují ústí četných vodních toků, které se zde vlévají do Jónského moře. Úsek u Katakola se nazývá Spiandza, ovšem písek je zde spíše tvrdý a voda nehluboká, nevhodná k plavání.

Recko-14-Pelopones-Plaz-Skafidia-u-Jonskeho-more.jpg

Pláže na jihu Peloponésu

Simos

Za nejhezčí pláž Peloponésu se považuje Simos Beach na ostrůvku Elafonisos, který leží těsně u jižního okraje poloostrova. Pláž je doslova královstvím jemného písku, decentních dun, klidu a křišťálově čisté vody. Její přitažlivost ještě zvětšuje krátká písečná kosa, spojující ji se skaliskem vystupujícím z mořských vln.

Tolo

Příjemná pláž Tolo se táhne podél letoviska stejného jména na východním pobřeží Peloponésu. Z jedné strany ji ukončuje romanticky vyhlížející skalnatý útes, z druhé malá jachetní marina. Nabízí kompletní plážové vybavení, zároveň také davy turistů během hlavní sezóny.

Voidolikia

Fascinující pláž Voidolikia se ukrývá mezi městečky Gargaliani a Pylos na jihozápadě Peloponésu. Má takřka přesný polokruhový tvar a pokrývá ji jemný světlý písek jako v Karibiku. Z jedné strany obepíná malou zátoku uzavřenou ze tří stran a spojenou s Jónským mořem pouze úzkým průlivem, směrem do vnitrozemí se rozlévá laguna Limni Divariou. Díky tomu k ní přístup vede jenom ze dvou míst po úzkém pruhu pobřeží. Její kouzlo dotváří magické okolí, plné malebných kopečků a divokých skalisek.