Strofilia

Lokalita: Řecko Peloponés Strofilia
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Přírodní rezervace Strofilia

Chráněná rezervace Strofilia (Viotopos Dasous Strofilias či také Strofylia-Kotakhi) se řadí k nejrozsáhlejším ve Středozemí. Pyšní se unikátním ekosystémem, hojností zvěře a dunami, které jsou v Řecku docela vzácné. Kdo se chce vykoupat, může využít pěknou písečnou pláž Kalogria měřící 7 kilometrů, ovšem především o víkendech přeplněnou obyvateli nepříliš vzdálené Patry.

Rozlehlá chráněná krajinná oblast lesa Strofilia má rozlohu 22 kilometrů čtverečních a rozkládá se na severozápadě Peloponésu. Z východní strany ji ohraničuje mezinárodní letiště Araxos, z druhé pruh pobřeží Jónského moře, ze kterého je vidět až na ostrov Kefalonii.

Co uvidíte ve Strofilském lese

Pro Strofilii je charakteristické bohatství živočišných druhů, především rozmanitých ryb. Vyskytuje se zde i lesní zvěř a na březích jezera Prokopos, propojeného s Jónským mořem říčkou Larissos, se nachází ptačí observatoř.

Vstup do oblasti, jejíž velkou část lze projít díky pěším trasám po nejzajímavějších místech, obvykle začíná v obci Lappa s informačním centrem a pozorovací stanicí. Během procházky vám jistě neunikne mohutná skalní hora Mavra Vouna ani četné laguny jako Kotychi nebo Limni Lamia.

  • Neváhejte tedy a navštivte rezervaci Strofilia na Peloponésu.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím