Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Theologos, dovolená trochu ospalá, o to kouzelnější

Nepříliš rozsáhlé, ani známé letovisko Theologos najdete na západním pobřeží řeckého ostrova Rhodos. Nachází se přímo u Egejského moře. Severovýchodním směrem se asi po 5 kilometrech dostanete k mezinárodnímu letišti a po dalších zhruba 20 minutách do hlavního města Rhodos.

Theologos a možnosti koupání

Jako řada jiných středisek na Rhodu, i Theologos má dvě části: původní vesničku kousek od moře a vlastní turistickou zónu plnou hotelů na dosah pláže. Mezi tím fungují základní služby a infrastruktura, ovšem ve srovnání se zbytkem ostrova v nijak přehnaném rozsahu. Výsledkem je velice klidné, až ospalé místo, které potěší zvláště milovníky soukromí a ničím nerušených prázdnin.

Velkou výhodu má Theologos v plážích. Jsou totiž poměrně rozsáhlé a takřka liduprázdné. Pokrývá je vrstva písku a oblázků, zvolna mizí v průzračné mořské vodě a sem tam je stíní stromy. Vlny bývají větší, což vyhovuje zejména vyznavačům windsurfingu. Základní plážové vybavení je dostupné zvláště v částech pláže u hotelových komplexů.

Další rekreační střediska poblíž Theologu

Aktivity v Theologu a jeho vybavení

Theologos.jpg

Oblast Theologos poskytuje primární turistické služby v podobě taverny Rodi Pure Deli, půjčovny motorových vozidel a pár obchůdků. V provozu je škola surfování a nabídka různých plážových sportů. Pokud něco chybí a nepomůže ani hotel, vypravte se do obce Paradeisi u letiště, kde jsou možnosti nakupování přeci jen mnohem pestřejší.

Vydejte se z Theologu za poznáním ostrova, spoustu míst byste si opravdu neměli nechat uniknout. Zde je pár tipů:

Zobrazit podrobné informace