Sport, kláštery, bary. Skiathos a Skopelos jsou plné zábavy

Oba ostrovy charakterizuje malebná zelená krajina, množství typicky řeckých monastýrů a rušná centra správních středisek. Ve spojení s nádhernými plážemi, řadou sportovních příležitostí a chutnou gastronomií je to záruka, že se tady během dovolené rozhodně nebudete nudit.

Co dělat na Skiathu

Spoustu zajímavých míst ostrova Skiathos můžete poznat po vlastní ose. Výlety do hornatém severu zaručují krásné výhledy na zachovalou krajinu, do mnoha lokalit se dostanete terénním vozem a ostrov, včetně zastávky na ostrůvku Tsougria, můžete obeplout lodí.

Recko-13-Skiathos-a-Skopelos-Pohled-na-mesto-Skiathos-s-ostrovem-Skopelos-v-pozadi.jpg

Kláštery na ostrově Skiathos

Navštivte alespoň některý z klášterů na ostrově. K nejhezčím monastýrům celého Řecka se řadí Evangelistrias z konce 18. století, na kterém byla roku 1807 poprvé vztyčena řecká vlajka. Za vidění stojí i starý klášter Theotokou Kechrias s kolonií netopýrů, ženský klášter Panagias Kounistras či osamocený klášter Agiou Charalambou.

Památky, restaurace a noční zábava ve městě Skiathos

Během svých toulek městem nevynechejte rybářský přístav, Papadiamantisovo muzeum a galerii Versakis se sbírkou starožitností. Kolem hlavní ulice Alexándrou Papadiamanti se soustřeďují četné obchůdky a gastronomické podniky. Z nejlepších taveren a rybích restaurací lze doporučit tratorii Calypso na nábřeží, luxusní restaurant The Windmill nad přístavem či 1901 En Skiatho servírující tradiční řeckou kuchyni.

Noční život pulsuje především v ulici Polytechniou, kde funguje nejstarší klub na ostrově Borzoi či anglickým šarmem proslavený bar Admiral Benbow. Dobrou zábavu najdete i v letním kině Refresh Paradiso a v pevnosti Bourtzi, kde se pořádají kulturní akce.

Co dělat na Skopelu

Terény ostrova, především borové lesy na západě, lákají k turistice a poznávání pamětihodností. Za výšlap stojí okolí zdejší nejvyšší hory Délfi (681 m n. m.), les Vathia či malebná víska Revythi.

Skopelos a jeho pamětihodnosti

Hlavní správní středisko Skopelos (Chora) se snaží o zachování původního rázu navzdory zvyšujícím se počtům turistů. V bludišti úzkých uliček ve stínu zříceniny benátského hradu údajně najdete 123 kostelíků a kapliček, ale též muzeum lidového umění a centrum fotografie.

Recko-13-Skiathos-a-Skopelos-Pohled-na-mesto-Skopelos.jpg

Podobnou atmosférou dýchá i druhé největší město ostrova Glossa s typickými dlážděnými uličkami a hezkými domy s dřevěnými balkony a břidlicovými střechami. Lokalita Karya proslula objevy raně křesťanských skalních hrobů sendoukia a kostel Agios Ionnis Kastri na vysoké pobřežní skále nádhernými výhledy.

Kláštery na ostrově Skopelos

Nedaleko Chory leží ženský klášter Evangelistrias a především krásný a osamělý Prodromou. Nově opravený a veřejnosti zpřístupněný je klášter Metamorfosis obklopený zelení na nevelkém mysu.

Restaurace a noční zábava na Skopelu

Rušná přístavní čtvrť města Skopelos (a ještě živější během státních svátků) překypuje tavernami, kavárnami, bary a obchody. Ke kvalitním gastronomickým podnikům patří rybí taverna To Aktaion Nna, lahůdkářství La Frianderie, klasická řecká kuchyně Platanos či koktejlový bar Le Bistro.

Z nočních podniků stojí za vyzkoušení luxusně se tvářící Vengera, tradiční Platanos Jazz Club Klub či Karavi ve velké plachetnici na pláži. Mnohem menší výběr vás čeká v Glosse, kde na špici pomyslného žebříčku stojí taverna To Agnandi.