Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Město Skopelos, dovolená v malebné ostrovní metropoli

Okouzlující Skopelos (též zvaný Hóra nebo Hora) je hlavním městem ostrova Skopelos. Nachází se u zátoky na jeho jihovýchodě, směrem na severovýchod od něj vystupuje z Egejského moře chráněný ostrov Alonissos. Se Skiathem, respektive s mezinárodním letištěm Alexandros Papadiamantis, ho spojuje pravidelná trajektová přeprava.

Kam se vydat za plážemi ze Skopela

Za vznikem Skopela stojí podle dávné pověsti syn krétské princezny Ariadny a boha Dionýsa jménem Stafylos. Dlouhou dobu se jednalo o rybářské městečko s přiléhající zemědělskou výrobou (olivové sady), ovšem od 90. let se začalo rychle měnit v živé turistické centrum. Ve srovnání s metropolí Skiathu zde však pořád ještě prožijete klidnou dovolenou v tradiční řecké atmosféře.

I ve městě Skopelos si můžete užít koupání a slunění. Zdejší pláž východně od přístavního mola má městský charakter a není ani příliš velká. S využitím pravidelné autobusové dopravy se však pohodlně dostanete též na pláže v okolí jako např. Stafylos (4 kilometry daleko). Pěšky je rozumně dostupná oblázková pláž Agios Konstantinos, autem dojedete na vyhlášenou Glysteri Beach.

Další rekreační střediska poblíž Skopela

Skopelos a jeho nabídka aktivit

Skopelos-mesto.jpgVe Skopelu si nenechte ujít procházku typickými dlážděnými uličkami s mnoha obchody, tavernami, bary a byzantskými kostely. Navštívit můžete folklorní muzeum (s unikátními výšivkami a lidovými kroji), kostelík Agios Athanasios (jeden z údajných 123 ve městě), trosky benátského hradu nebo se jen tak toulat po nábřežní promenádě.

To však není zdaleka vše, co lze na ostrově Skopelos podniknout. Zkuste ještě:

  • výlet ke kapli Agios Ionnis, kde se točil film Mamma Mia,
  • plavbu do národního parku Alonissos,
  • objevit Glossu, druhé největší město ostrova.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Město Skopelos

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.