Příroda Thassosu. Na jakou faunu a flóru se těšit?

Krajinu Thassosu charakterizuje po většinu roku zelená vegetace. Společně s horkým počasím, dostatkem jarní a podzimní vláhy, sezónními vodními toky, kamenitými vrcholky hor a drobným zvířectvem formuje středomořský ráz přírody ostrova. Dvojice nejcennějších území má status chráněné přírodní oblasti:

  • horský hřbet v srdci ostrova v čele s nejvyšší horou Ypsarion (1 206 m n. m.),
  • kopce mezi obcemi Kallirachi a Maries a letovisky Skala Marion a Limenarie.
Příroda na zeleném ostrově Thassos

Flóra Thassosu: stromy, keře, květiny

Na členitém, převážně kopcovitém povrchu ostrova roste rozmanité středomořské rostlinstvo. Daří se mu především na severovýchodní polovině Thassosu, bohatší na dešťové srážky. Během výletů za místními zajímavostmi vás potěší stín četných olivových a piniových (borovicových) hájů, smíšených lesů a vinohradů. Místní obyvatelé s oblibou pěstují rozmarýn, tymián a řadu dalších bylinek.

Fauna Thassosu: nenápadní živočichové, ryby a ptáci

Ve volné přírodě Thassosu se ukrývá množství nevelkých zvířat jako ještěrky, hadi a ježci, nechybí létavý ani bezkřídlý hmyz (žádný nebezpečný). Lesy osvěžuje zpěv ptactva, nad mořem poletují racci a volavky. Lidé zde chovají domácí zvířata, především kozy, prasata, králíky a ovce, v ulicích se občas potulují psi a kočky. Podmořský život zahrnující ryby, želvy i měkkýše najdete kolem celého ostrova.