Počasí na Thassosu: kdy jet na dovolenou?

Na dovolenou na Thassos nejlépe od června do září

Ideální doba pro letní dovolenou u moře na Thassosu je od poloviny června do září. Můžete se těšit na dlouhé, slunečné dny s minimem srážek a příjemně teplé moře. K výletům do přírody a za historií lze doporučit jarní počasí s příjemnou teplotou, ubývajícím deštěm a zelenou krajinou. Pro poznávací dovolenou na Thassosu se hodí i podzim.

  • Hlavní sezóna: červenec a srpen
  • Vedlejší sezóna: červen a září

Teploty vzduchu na Thassosu

Průměrná nejvyšší teplota vzduchu v červenci a srpnu: 32 °C

Teploty vzduchu na Thassosu

Teploty moře u Thassosu

Průměrná teplota moře v červenci a srpnu: 29 °C

Teploty moře u Thassosu

Množství srážek na Thassosu

Průměrné množství srážek v červenci a srpnu: 25 mm

Množství srážek na Thassosu

Podnebí nad Thassosem: dostatek tepla i srážek

Ostrov Thassos, smaragd v Egejském moři u jihovýchodního pobřeží Řecka, charakterizuje typické středomořské klima. Slunečné léto s vysokými teplotami celou hlavní sezónu láká k pobytu na pláži, zatímco během mírné a vlhké zimy na ostrově zůstávají pouze domorodci. Podnebí nad Thassosem patří do subtropického pásu.

Na jaře se průměrné denní teploty postupně zvyšují z 12 °C (březen) na 18 °C (květen) a příliš se neohřejete ani v moři. V létě slunce svítí nejdéle, v červnu průměrně 13 hodin denně. V červenci se nejvýše dostávají průměrné teploty vzduchu (25 °C) a v srpnu teploty vody (26 °C).

Pohodové letní počasí na Thassosu

Na podzim se pomalu začíná ochlazovat. Průměrné denní teploty jsou zhruba 19 °C, voda má kolem 23 °C. V říjnu je ještě chladněji a začíná více pršet. Zimy jsou chladné s častým deštěm. Nejvíce prší v prosinci (90 mm), ovšem se sněhem se potkáte pouze výjimečně v nejvyšších polohách hory Ypsarion. Denní teploty se pohybují průměrně kolem 5 °C.

Co s sebou na Thassos do každého počasí?

Minimální výkyvy počasí na Thassosu umožňují zabalit si s sebou na dovolenou méně oblečení. Kromě plavek, trička a šortek však nezapomeňte ani na oděv s dlouhým rukávem, zvláště jedete-li mimo letní období. Určitě využijete také:

  • sluneční brýle a pokrývku hlavy,
  • deštník a větrovku (na jaře a na podzim),
  • pevné boty na výlety.

Počasí v řeckých letoviscích

Podívejte se, jaké počasí vás čeká v dalších turistických destinacích Řecka: