Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Limenarie, dovolená mezi bezva plážemi

Oblíbené letovisko Limenarie (Limenaria) se před svými návštěvníky objevuje na jihozápadním okraji Thassosu v místech, kde se mírně zvlněná krajina u břehů Thráckého moře začíná zvedat do převážně holých vnitrozemských kopců. Nejbližší obce jsou Pefkari (4 kilometry východně) a Skala Marion (7 kilometrů západně). Hlavní město Limenas leží zhruba 40 kilometrů daleko po silnici doslova na opačné straně ostrova.

Relaxujte na plážích Limenarie

Limenarie, druhé největší městečko Thassosu, se skládá z jachetního přístavu, pobřežní zóny s hotýlky a malého centra s řadou dalších ubytovacích kapacit a základní infrastrukturou. Vyznačuje se turistickým ruchem a pohodou, tolik typickými pro žhavé řecké léto, a překrásnými výhledy na moře – za dobré viditelnosti lze dohlédnout dokonce až na posvátnou horu Athos na dalekém poloostrově Chalkidiki. Dovolenou si tady užijí zájemci o společenské vyžití, ovšem s možností klidného odpočinku.

Hlavní pláž v Limenarii (Limenarie Beach) se táhne v délce několika kilometrů od přístaviště západním směrem, kde na ni za kamenitou pasáží navazuje mnohem menší, avšak velice populární Trypiti Beach u letoviska stejného jména. Obě pláže mají šířku až 50 metrů, pokrývá je světlý písek a pomalu se noří do průzračně čisté vody. Úseky u hotelů nabízí vybavení v podobě slunečníků s lehátky, barů s občerstvením a případně i toalet.

Další rekreační střediska poblíž Limenarie

Co dělat na dovolené v Limenarii

Městečko Limenarie disponuje velkým množstvím obchodů včetně lékárny, taveren, restaurací a kaváren v centru i na klidnějších místech. Nechybí bankomat, autobusová zastávka a nad bezpečím hostů bdí policejní stanice. Hustá síť pěšin a silniček vybízí k procházkám mezi četnými olivovými háji a především na blízkou pláž Metalia, vyhlášenou stálou výstavou pod širým nebem s exponáty jako labyrint či zvěrokruh. Vidět byste ovšem měli i další zajímavosti Thassosu, např.:

Zpět na přehled informací o Thassosu a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace