Limni Keri

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Limni Keri, dovolená plná středomořské krásy

Na úplném jihu nejjižnějšího z hlavních Jónských ostrovů, Zakynthu, se schovává menší sympatická víska Limni Keri (Limmi Keriou), v posledních letech stále oblíbenější centrum letní dovolené. Své jméno má podle polovyschlého jezera, které v podstatě kolem dokola obepíná. Mezinárodní letiště Dionysios Solomos i hlavní město Zakynthos leží asi 30 minut jízdy autem daleko. Nejbližší městečka jsou Lithakia a vyhlášené letovisko Laganas.

Limni Keri a možnosti koupání

Řecké Limmi Keri leží ve svěžím údolí mezi olivovými háji, v typicky venkovské krajině pod malebnými kopci, na okraji přímořského národního parku Zakynthos. Kouzelný výhled na úžasný ostrůvek Marathonisi jenom umocňuje půvab celé oblasti, v níž si báječnou dovolenou užijí zvláště rodiny s dětmi, páry toužící po romantice, milovníci klidu i sportovci.

Koupání a opalování se můžete v Limni Keri nabažit, co hrdlo ráčí. Hlavní pláž je z části písečná a z části kamínková, zhruba 200 metrů dlouhá a pomalu se noří do průzračného Jónského moře. Nádherná, klidná místa jsou však rozeseta po celém pobřeží, obzvláště vyhlášená je písečná „želví“ pláž na Marathonisi, kam lze připlout výletní lodí. Úchvatná terény čekají na vyznavače potápění, instruktor a vybavení jsou k dispozici ve škole Diving Center Turtle Beach.

Další rekreační střediska poblíž Limni Keri

Užijte si dovolenou v Limni Keri s řadou aktivit

Limni-Keri.jpg

V Limmi Keri, zvláště kolem přístavu, funguje několik gastronomických zařízení jako třeba  Restaurant Isalos, minimarkety i půjčovna člunů. Podvečerní procházky úzkými uličkami kolem jezera Keri patří k neopakovatelným zážitkům. Na jihu Zakynthosu se vyskytují četné sirné prameny, během dovolené v Limni Keri můžete taktéž zkusit turistiku nebo výlet do hlavního města. K dalším zajímavým místům v okolí se řadí:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Limni Keri

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.