1. Fischer.cz
  2. Karibik
  3. Aktivity a zábava

Praktické informace o Karibiku

Karibik-Potapeni-patri-k-nejoblibenejsim-aktivitam-v-Karibiku.jpg

Karibik je díky pohádkovým plážím, průzračnému moři a celoročně stabilnímu tropickému počasí jednou z nejpopulárnějších dovolenkových destinací pro turisty z celého světa. Čeká vás tady přátelské a klidné prostředí, vynikající kuchyně, hodně příležitostí k zábavě a spousta exotických přírodních pozoruhodností a památek. 

Sport a pohyb

V Karibiku je oblíbená většina sportů provozovaných v Evropě včetně kriketu a baseballu. K dispozici jsou tenisové kurty, hřiště na fotbal, volejbal i basket. Většina hotelových komplexů je vybavená fitness centrem, bazénem a půjčovnou sportovního náčiní. Na plážích si lze vybrat ze široké nabídky vodních sportů.

Karibské ostrovy se etablovaly jako světoznámé centrum golfu a jsou vyhledávány amatérskými i profesionálními hráči. Opravdovými baštami tohoto sportu jsou Dominikánská republika a Bahamské ostrovy, jejichž 6 osmnáctijamkových resortů je velice oblíbeno mezi nejslavnějšími golfisty jako perfektní tréninkové zázemí. „Dominikána“ se pyšní 28 hřišti uprostřed nádherných ostrovních scenérií, z nichž některé byly navrženy proslulými designéry a konají se na nich významné turnaje.

Karibské národní a vodní parky

Oblast rovněž oplývá množstvím adrenalinové rodinné zábavy, zejména obřími akvaparky. Mezi nejproslulejší patří Aquaventure na bahamském Paradise Island, Sugar Mill Falls Water Park na Jamajce, CocoLand Water Park na Svaté Lucii, Los Delfines Water & Entertainment Park v Juan Dolio v Dominikánské republice nebo arubský Blue Parrot Water Park. Menší aquaparky jsou pak k dispozici téměř v každém plážovém letovisku.

V Karibiku však také objevíte nádhernou vnitrozemskou přírodu jako například horské národní parky na Yucatánu či na Jamajce, sopečnou krajinu Svaté Lucie, jeskynní komplexy Blue Holes National Park na Bahamách a motýlí farmu v Palm Beach na Arubě. Obdivu hodný je technicky famózní Panamský průplav, středověké hlavní město Dominikánské republiky zvané Santo Domingo nebo ojedinělý mix starověké a novodobé architektury v kubánské Havaně. Pozoruhodné památky z dob dávnověkých civilizací Mayů a Aztéků v Mexiku doplňují novodobější okázalé koloniální stavby z 16. až 18. století jako přístav English Harbour na Antigui.

Nakupování a utrácení

Karibik je oblastní levnému nakupování zaslíbenou. Na místních trzích pořídíte spousty originálních suvenýrů a upomínek na skvělou dovolenou, zejména šperky, batikované látky, dřevořezby a jiné umělecké předměty, exotické ovoce či koření a samozřejmě proslulý karibský rum.

Kromě originálních památkových předmětů velmi výhodně nakoupíte značkové oblečení a parfémy v bezcelních zónách v Montego Bay na Jamajce, mexickém Cancunu, dominikánském Santo Domingu nebo v Oranjestadu na Arubě.

Zábava a noční život

Karibik je skutečným turistickým rájem a jako takový nabízí téměř vše, co k tomuto označení přísluší. Zábava tu začíná už na samotných plážích, kde narazíte na všechny myslitelné formy sportovních aktivit a vodní relaxace, včetně potápění a šnorchlování v nesmírně bohatém mořském světě. Pláže jsou všude lemovány rozličnými bary a diskotékami, kde pulzuje noční život až do časných ranních hodin.