Přečtěte si základní, avšak velice užitečné informace o používaném elektrickém proudu, kvalitě vody a bezpečnostní situaci v Karibiku. Vzhledem k velké rozloze a rozmanitosti oblasti se samozřejmě může situace v různých destinacích odlišovat.
Téměř celý Karibik je elektrifikován sítí s napětím 110 V a plochými kolíky dle americké či britské normy. Pro evropské přístroje jsou tedy nutné adaptéry i měniče, které lze získat na recepcích některých rozsáhlých hotelových komplexů nebo koupit ve větších městech.
Pitná voda zde teče téměř ze všech kohoutků v řadu. Nicméně je často získávána odsolováním mořské vody, proto nemusí evropským turistům vždy dvakrát chutnat. Kvalitní, balenou vodu však zakoupíte velmi lacino téměř na každém kroku.
Bezpečnostní situace ve všech zmíněných oblastech je v turistických centrech vesměs dobrá, častá je tu pouze drobná pouliční kriminalita. Hlídejte si vždy svá zavazadla, hotovost, karty a cestovní doklady, nechoďte po setmění na opuštěná či odlehlá místa. Na Kubě, Jamajce a Bahamách je doporučováno vyhýbat se chudinským čtvrtím ve větších aglomeracích.
Pozor! Tropické karibské slunce je skutečně velice silné a pobyt na něm bez ochranných prostředků nemusí mít pro nepřivyklého Evropana zrovna příjemné následky. A je celkem jedno, trávíte-li dovolenou v Dominikánské republice či na Arubě. Opravdu poctivě proto dodržujte zásady zdravého opalování, používejte krémy s vyšším faktorem, vyhýbejte se přímému slunci v poledních hodinách a noste pokrývku hlavy.
V karibské oblasti uslyšíte pestrou směsici jazyků od evropských až po afrikánské a kreolské dialekty. Na St. Lucii se například hovoří antilskou kreolštinou, na Curacau se používá papiamento. Téměř všude se však bez komplikací domluvíte anglicky nebo španělsky.
Přehled vízové povinnosti u jednotlivých karibských států.
Zdravotní péče je zejména v soukromých klinikách srovnatelná s evropskou, ošetření se však vesměs platí na místě a v hotovosti, proto je užitečné mít uzavřeno cestovní při pojištění u některé renomované společnosti.