×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Služby
  2. Tunis, Kartágo, Sidi Bou Said

Tunis, Kartágo, Sidi Bou Said

Náš názor

Poznejte ruiny slavného Kartága, dějiště punských válek a prohlédněte si francouzskou architekturou ovlivněný Tunis.

Detailní informace

Popis

Výlet začne v centru hlavního města Tunisu. Tuniskou Champs Elysées projdete až k Mořské bráně, ke které se váže zajímavá legenda, a kterou vejdete do staré části města, mediny. Městečko vás vtáhne labyrintem malinkých uliček naplněných množstvím zboží, vůní a barev. Můžete navštívit Velkou mešitu Jemaa el Zitouna, která byla i první arabskou universitou a to již roku 737 n. l. a zároveň první universita na světě (celých 351 před universitou v Bologne, která je první universitou v Evropě).

Po obědě se vypravíte do Kartága, které bylo centrem bohatství severní Afriky. A právě pro toto bohatství, plynoucí z oliv, datlí, mandlí a výjimečnou strategickou polohu se stalo dějištěm série Punských válek, které započaly zkázu celé říše a postupný přechod pod římskou nadvládu.

Z Kartága se pak již přesunete jen kousek do nádherného městečka Sidi Bou Said. Bílé fasády, obrostlé barevnými květy a tyrkysově modré veřeje, dělají z této poslední zastávky balzám pro oči. Zde už se můžete projít, pokochat se nádherným výhledem na Tuniský záliv nebo ve stínu eukalyptů vychutnat skvělou kávu.

Poznámka

Důležité informace

  • Orientační cena od 120 TND.
  • Věnujte prosím pozornost skutečnosti, že může dojít ke změně v programu výletu nebo z důvodu nenaplnění minimální kapacity k jeho zrušení.
  • Zákazník si v případě neuskutečnění výletu může u delegáta vybrat výlet jiný s doplacením rozdílu ceny. Vrácení peněz za neuskutečněný výlet nebo za účast na výletě s nižší cenou nárokuje zákazník po příletu.
  • Ceny jsou pouze orientační.
  • O kompletní nabídce výletů a cenách vás bude informovat delegát na místě v destinaci.
  • Výlety se v destinaci platí v místní měně a jsou provázeny česky/slovensky, příp. anglicky nebo německy mluvícím průvodcem.

Podobné služby

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím